صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / توسعه بازار صادراتی تجهیزات آزمایشگاهی در برنامه معاونت علمی/۸ هزار شرکت دانش بنیان محصول تولید می‌کنند
توسعه بازار صادراتی تجهیزات آزمایشگاهی در برنامه معاونت علمی/۸ هزار شرکت دانش بنیان محصول تولید می‌کنند

توسعه بازار صادراتی تجهیزات آزمایشگاهی در برنامه معاونت علمی/۸ هزار شرکت دانش بنیان محصول تولید می‌کنند

کسب و کار نیوز- معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت: توسعه بازار صادراتی مواد و تجهیزات آزمایشگاهی از برنامه های راهبردی ما در معاونت علمی است.

به گزارش کسب و کار نیوز، روح الله دهقانی فیروزآبادی امروز در افتتاحیه دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و نمایشگاه هفته پژوهش که در محل نمایشگاه بین المللی برگزار شد، عنوان کرد: تمام گزارش‌ها حاکی از آن است که تعداد تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی تولید شده در ایران به نسبت بسیاری از کشورها چند برابر است.

وی با بیان اینکه در برخی زمینه‌ها میزان این تولیدات از کشورهای اروپایی بیشتر یا برابر است، گفت: ما در معاونت علمی نگرش جدیدی به بحث صادرات داریم و در حال برنامه ریزی هستیم که در راستای افزایش صادرات، حمایت‌هایی داشته باشیم.

به گفته معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری شرکت‌های دانش بنیانی که در عرصه بین المللی فعالیت می‌کنند را مورد حمایت قرار می‌دهیم تا بتوانند صادرات داشته باشند.

وی با بیان اینکه توسعه بازار صادراتی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی از برنامه‌های راهبردی جدی ما در معاونت علمی و فناوری است، گفت: ما آمادگی داریم با همکاری منابع یکی از بانک‌ها صد میلیارد تومان را در سال برای این شرکت‌ها اختصاص دهیم تا بتوانند صادرات داشته باشند که این تنها یکی از منابع است.

دهقانی فیروزآبادی با تاکید بر اینکه این فرصت یک فرصت جدید برای شرکت‌های دانش بنیان محسوب می‌شود، گفت: دانش تولید تجهیزات آزمایشگاهی در کشور ما به قدری است که می‌تواند در بازار بزرگ بین المللی حضور یابند و بازارسازی کنند.

وی عنوان کرد: ما می‌توانیم در حوزه بازارسازی و نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی ورود کنیم و بازار منطقه را به دست آوریم زیرا شرکت‌های دانش بنیان و فناوران توان و دانش تولید تجهیزات آزمایشگاهی را دارند.

وی با اشاره به راهبرد دیگر معاونت علمی گفت: تولید ارزان و با کیفیت در حوزه‌های صنعت، معدن، کشاورزی و انرژی از دیگر برنامه‌های راهبردی ما در معاونت علمی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: ورود به این حوزه‌ها می‌تواند به ماشین سازی به عنوان یک صنعت مادر و اتوماسیون رونق دهد که باید این حوزه را جدی بگیریم.

دهقانی فیروزآبادی تاکید کرد: امیدوار هستیم با حمایت از دانش بنیان‌ها در این حوزه بتوانیم وارد صنعت ماشین سازی مدرن شویم.

وی در خصوص شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی گفت: طی سال‌های گذشته این شبکه آزمایشگاهی راهبرد جدیدی را برای کاهش هزینه‌ها در پیش گرفته تا اساتید، دانشجویان، صاحبان صنایع بتوانند از این شبکه آزمایشگاهی بهره ببرند.

به گفته دهقانی فیروزآبادی در این کشور ما لبریز از تجهیزات و دستگاه‌هایی هستیم که می‌توانند ۲۰ ساعت کار کنند و به توسعه شبکه آزمایشگاهی کمک کنند.

وی ادامه داد: ما در معاونت علمی از همه فعالان که علاقه مند به تولید ماشین آلات و محصولات مربوط به شبکه آزمایشگاهی هستند دعوت به همکاری می‌کنیم و علاقه مند هستیم به آنها کمک کنیم و حمایت‌هایی در این زمینه‌ها داشته باشیم.

دهقانی فیروز آبادی با بیان اینکه در حال حاضر ۸ هزار شرکت دانش بنیان در کشور محصول تولید می‌کنند، گفت: ما می‌توانیم این شرکت‌ها را شبکه کنیم که شرکت‌های کوچک با شرکت‌های بزرگ همکاری کنند تا بتوانیم علاوه بر تولید در کشور به توسعه صادراتی برسیم.

وی در پایان گفت: امیدواریم این نمایشگاه جلوه‌های اقتدار فناوران کشور را به خوبی نشان دهد.

همچنین مطالعه کنید:

اسنپ رکورد خود را با بیش از ۵ میلیون سفر روزانه شکست

به گزارش کسب و کار نیوز، بیش از ۹ سال از شروع فعالیت اسنپ می‌گذرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.