صفحه اصلی / سیاسی / دولت / سازمان برنامه گزارش دقیقی ازموفقیت‌ها و ناکامی‌های بودجه امسال و علل آن ارائه کند
سازمان برنامه گزارش دقیقی ازموفقیت‌ها و ناکامی‌های بودجه امسال و علل آن ارائه کند

رئیسی در جلسه فوق‌العاده دولت برای بررسی لایحه بودجه:

سازمان برنامه گزارش دقیقی ازموفقیت‌ها و ناکامی‌های بودجه امسال و علل آن ارائه کند

رئیس جمهور تطبیق جهت‌گیری‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را با سیاست‌های کلی ابلاغی برنامه هفتم توسعه کشور امری قطعی و اجتناب ناپذیر دانست و تاکید کرد: در لایحه بودجه باید ارقام، منابع درآمدها و مصارف و هزینه‌ها واقع‌بینانه و دقیق دیده شده و دارای پیوست فرهنگی و رسانه‌ای باشد.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز شنبه در جلسه فوق‌العاده هیئت دولت برای ادامه بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور با تاکید بر اهمیت تعیین و تبیین رویکردها و جهت‌گیری‌های بودجه سال آینده در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه با همکاری همه نهادها و دستگاه‌ها گزارش دقیقی از میزان موفقیت‌ها و ناکامی‌ها در تحقق اهداف بودجه امسال و دلایل و عوامل آن تهیه کند و به اطلاع افکارعمومی برساند.

رئیسی تطبیق جهت‌گیری‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را با سیاست‌های کلی ابلاغی برنامه هفتم توسعه کشور امری قطعی و اجتناب ناپذیر دانست و تاکید کرد: در لایحه بودجه باید ارقام، منابع درآمدها و مصارف و هزینه‌ها واقع‌بینانه و دقیق دیده شده و دارای پیوست فرهنگی و رسانه‌ای باشد.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش دولت برای تقدیم لایحه بودجه سال آینده به مجلس شورای اسلامی در موعد مقرر در قانون اظهار داشت: اگر مجلس شورای اسلامی تقدم و اولویت تقدیم و بررسی برنامه هفتم توسعه کشور نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۲ را خواستار است آن را اعلام کند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش مهم دیپلماسی در رونق سرمایه‌گذاری و تجارت منطقه‌ای بویژه با همسایگان ، از وزارت امور خارجه خواست با بازنگری جهادی در عملکرد سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه همکاری‌های اقتصادی ،زمینه تحقق این رونق تجاری را فراهم کند .

رئیسی همچنین با گرامی‌داشت یاد مرحوم رستم قاسمی وزیر پیشین و فقید راه و شهرسازی ، از خدمات آن مرحوم به عنوان انسانی دلسوز و خدمتگذار تجلیل و برای مهرداد بذرپاش وزیر جدید راه و شهرسازی در پیگیری و استمرار تلاش‌ها در جهت تحقق اهداف دولت در زمینه تامین و ساخت مسکن و توسعه جاده‌ای و ریلی کشور آرزوی موفقیت کرد.

همچنین مطالعه کنید:

شکوه حضور در خراسان جنوبی/ مردم “سید‌” را در آغوش گرفتند

به گزارش کسب و کار نیوز ، پیکر مطهر آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی پس از تشییع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.