صفحه اصلی / سرخط خبرها / رویا به حقیقت می‌پیوندد؟/ بررسی احتمالات صعود تیم ملی فوتبال ایران/ معادله پیچیده یک گزینه!
رویا به حقیقت می‌پیوندد؟/ بررسی احتمالات صعود تیم ملی فوتبال ایران/ معادله پیچیده یک گزینه!

رویا به حقیقت می‌پیوندد؟/ بررسی احتمالات صعود تیم ملی فوتبال ایران/ معادله پیچیده یک گزینه!

کسب و کار نیوز- تیم ملی فوتبال ایران برای صعود به مرحله حذفی جام جهانی به پیروزی برابر آمریکا نیاز دارد اما اگر موفق به این کار نشود با شکست حذف خواهد شد اما با تساوی معالادت پیچیده ای رقم خواهد خورد.

به گزارش کسب و کار نیوز، روز دوم از مسابقات مرحله مقدماتی گروه B بیست و دومین دوره رقابتهای جام جهانی با پیروزی دو بر صفر تیم ملی فوتبال ایران برابر ولز و تساوی تیم های آمریکا و انگلیس به پایان رسید تا هر چهار تیم حاضر در این گروه شانس صعود به مرحله بعد را داشته باشند.

در این میان تیم ملی ایران که با شکست سنگین ۶ بر ۲ برابر انگلیس جام بیست و دوم را شروع کرد، با بردی شیرین و تاثیرگذار برابر ولز به جام برگشت و حالا در آستانه صعود به مرحله حذفی این رقابتها قرار گرفته است.

راه حل صعود بی چون و چرا

ملی پوشان کشورمان هر چند کار سختی برابر آمریکا دارند اما برای قطعی کردن صعود خود به مرحله بعد باید حریف پایانی خود را شکست دهند تا با ۶ امتیاز نه تنها صعود را حتمی کنند بلکه این شانس را هم برای خود ایجاد می کنند که به عنوان تیم اول راهی مرحله حذفی شوند.

شکست پایان رویاست

حالت دوم دیدار ایران و آمریکا این است که ملی پوشان کشورمان برابر حریف تن به شکست بدهند و سه امتیازی باقی بمانند. در این صورت حذف تیم ملی ایران قطعی خواهد بود چرا که انگلیس در حال حاضر ۴ امتیازی است و آمریکا هم در صورت پیروزی برابر ایران ۵ امتیازی خواهد شد و صعودش قطعی می شود.

تاثیر دیدار انگلیس و ولز

اما تساوی ایران برابر آمریکا معادلاتی را برای صعود دو تیم صعودکننده از گروه دوم به وجود خواهد آورد که نتیجه دیدار انگلیس و ولز هم در تعیین تکلیف تیم ملی ایران تاثیرگذار خواهد بود.

ایران در چه صورت صدرنشین می شود؟

در صورتی که تیم ملی فوتبال ایران بتواند آمریکا را شکست دهد و دیدار تیم های انگلیس و ولز با تساوی به پایان برسد، ایران ۶ امتیازی خواهد شد و به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد می شود و تیم ملی انگلیس با ۵ امتیاز به عنوان تیم دوم راهی دور بعد خواهد شد.

نقش ولز در صعود ایران

تیمی که دو بر صفر به ایران باخت حالا دیدارش با انگلیس می تواند بخشی از معادلات صعود ایران را حل کند. ولزی ها اگر بتوانند برابر انگلیس به تساوی برسند، تیم ملی ایران با تساوی برابر آمریکا هم راهی مرحله بعد خواهد شد. اگر ولز بتواند انگلیس را شکست دهد بازهم ایران با تساوی برابر آمریکا به مرحله بعد صعود خواهد کرد.

* برد ایران – برد انگلیس: صعود ایران
* برد ایران – تساوی انگلیس: صعود ایران
* برد ایران – باخت انگلیس: صعود ایران
* تساوی ایران – برد انگلیس: صعود ایران
* تساوی ایران – تساوی انگلیس: صعود ایران
* تساوی ایران – باخت انگلیس: حذف ایران
* باخت ایران – برد انگلیس : حذف ایران
* باخت ایران – تساوی انگلیس: حذف ایران
* باخت ایران – باخت انگلیس: حذف ایران

دیدارهای روز پایانی مرحله گروهی روز سه شنبه ۸ آذر برگزار خواهد شد و از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه تیم ملی فوتبال ایران به مصاف آمریکا خواهد رفت و تیم ملی فوتبال انگلیس هم با ولز دیدار می کند تا تکلیف تیم های صعود کننده مشخص شود.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.