صفحه اصلی / اسلایدر / صادرات روزانه ۲۵۰ تن مواد غذایی از ایران به قطر در ایام جام جهانی
صادرات روزانه ۲۵۰ تن مواد غذایی از ایران به قطر در ایام جام جهانی

صادرات روزانه ۲۵۰ تن مواد غذایی از ایران به قطر در ایام جام جهانی

کسب و کار نیوز- رئیس سازمان توسعه تجارت از صادرات روزانه ۲۵۰ تن مواد غذایی و کشاورزی به قطر در ایام جام جهانی خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت در خصوص آخرین اقدامات این سازمان در مراودات تجاری با قطر در آستانه جام جهانی و استفاده از این فرصت در توسعه تجارت خارجی گفت: یکی از رویکردهای اصلی دولت سیزدهم توسعه تجارت با کشورهای همسایه است.

وی ادامه داد: قطر نیز یکی از اهداف این رویکرد محسوب می‌شود که رئیس جمهور شخصاً سفری به این کشور و دیدار با امیر قطر داشت و امیر قطر نیز سفری به تهران داشت، در این دیدارها توافقات خوبی انجام و دستورات لازم صادر شد.

پیمان‌پاک با بیان اینکه روابط تجاری ایران و قطر در گذشته توسعه‌یافته نبود، گفت: مشکلاتی مانند زیرساخت‌های گمرکی و حمل‌ونقل کالا وجود داشت که با اختصاص بخشی از بنادر قطری به حمل مستقیم کالا از ایران و احداث خط مستقیم کشتیرانی تا حدودی برطرف شد.

وی به ایجاد مرکز تجاری در دوحه و اعزام هیتت ۷۵نفره از تجار ایرانی به قطر اشاره کرد و افزود: در این سفر تجار مذاکرات خوبی برای توسعه تجارت داشتند و توافقات خوبی انجام شد.

رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به برگزاری نمایشگاه محصولات موادغذایی، مواد شوینده، صنایع دستی، کیف و کفش در قطر گفت: این نمایشگاه یک ماه پیش با حضور برندهای برتر ایرانی برگزار شد و بیش از ۳۵ نفر از شیوخ قطری از آن بازدید کردند.

وی دستاورد برگزاری این نمایشگاه در آستانه جام جهانی را انعقاد موافقنامه تامین مواد غذایی و کشاورزی در ایام جام جهانی عنوان کرد و ادامه داد: با این توافقنامه روزانه ۲۵۰ تن مواد غذایی و کشاورزی به قطر ارسال می شود که اکنون چند محموله آن به قطر رسیده است.

پیمان پاک در خصوص همکاری های بلند مدت تجار دو کشور نیز گفت: طبق توافقات سرمایه گذاران قطری با حضور در ایران و سرمایه گذاری به تولید کالاهای مورد نیاز قطر می پردازند تا این کالاها به کشورشان صادر شود.

وی از تهیه نقشه راه توسعه تجارت ایران و قطر و رسیدن به تراز ۳ میلیارد دلاری خبر داد و گفت: بخش عمده ای از این نقشه راه به صادرات مجدد مرتبط می شود تا ما بتوانیم از ظرفیت قطر برای صادرات کالاهایمان به کشورهای دیگر استفاده کنیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: کشور قطر تعرفه صادرات مجدد را برای تجار ایرانی به شدت کاهش داده و تخفیف قابل توجهی را در نظر گرفته است. ضمن اینکه ما می توانیم از این ظرفیت برای واردات کالاهای مورد نیاز استفاده کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

رویکرد دولت سیزدهم توسعه بخش تعاون است/ تحقق شعار سال با رونق تعاونی‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز ، «حامد ویس کرمی»، معاون امور تعاون وزارت تعاون، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.