صفحه اصلی / اسلایدر / صدور ۱۲۴ هزار مجوز الکترونیکی کسب و کار/ ۴دستگاه با عملکرد صفر در درگاه ملی مجوزها + جدول
صدور ۱۲۴ هزار مجوز الکترونیکی کسب و کار/ ۴دستگاه با عملکرد صفر در درگاه ملی مجوزها + جدول

صدور ۱۲۴ هزار مجوز الکترونیکی کسب و کار/ ۴دستگاه با عملکرد صفر در درگاه ملی مجوزها + جدول

کسب و کار نیوز- تاکنون ۴۲۶ هزار و ۶۳۷ درخواست اخذ مجوز برای ۲۲ دستگاه اصلی در درگاه ملی مجوزها به ثبت رسیده که مجوز ۲۹ درصد درخواست‌ها (معادل ۱۲۴ هزار و ۷۰ مورد) صادر شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، آخرین اطلاعات دریافتی از درگاه ملی مجوزهای کشور حاکی از این است که در فاصله زمانی ۶ فروردین ماه امسال تا ۲۲ آبان ماه، ۴۲۶ هزار و ۶۳۷ درخواست اخذ مجوز توسط دستگاه های اصلی در درگاه ملی مجوزها ثبت و برای ۲۹ درصد آنها مجوز صادر شده است.

همچنین حدود ۲۷ درصد درخواست‌ها به تعداد ۱۱۴ هزار و ۱۹۵ مجوز رد شده‌اند. متقاضیان ۱۵ هزار و ۱۶۸ مجوز کسب و کار، انصراف داده‌اند. همچنین ۴ هزار و ۵۷۷ مجوز در صف صدور هستند و ۱۷۳ هزار و ۲۰۴ مجوز در مرحله بررسی قرار دارند. ۳۴.۲ درصد درخواست‌های مجوز کسب و کار نیز در مرحله بررسی مواجه با تأخیر قرار دارند.

*۴ دستگاه با عملکرد صفر

از بین ۲۲ دستگاه اصلی، وزارت ارشاد با ۲ هزار و ۷۶۲ درخواست، صندوق نوآوری ریاست جمهوری با ۱۲ درخواست، معاونت علمی ریاست جمهوری با ۲۶ درخواست و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هزار و ۱۶ درخواست، با وجود اتصال به درگاه ملی مجوزها، تاکنون هیچ مجوزی را برای متقاضیان صادر نکرده‌اند.

همچنین وزارت تعاون (مشاغل خانگی) با ۲۰۲ هزار و ۵۵۶ درخواست، وزارت جهاد کشاورزی با ۵۸ هزار و ۲۹۳ درخواست مجوز و وزارت صنعت، معدن و تجارت با ۳۴ هزار و ۱۴۲ درخواست مجوز، دستگاه‌های اصلی با بیشترین درخواست برای صدور مجوز بوده‌اند.

کسب و کار اینترنتی , قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار ,

بیشترین درخواست مجوز مربوط به وزارت تعاون و مشاغل خانگی است که در سال جاری تا ۲۲ آبان ماه، ۲۰۲ هزار و ۵۵۶ درخواست صدور مجوز داشته است و ۷۱ هزار و ۵۸ مجوز معادل ۳۵ درصد درخواست‌ها را صادر کرده است اما در عین حال بیشترین تعداد تاخیر در بررسی را نیز با ۶۳ هزار و ۹۶۳ مورد داشته است.

در بین دستگاه‌های اصلی، وزارت راه و شهرسازی با صدور مجوز برای بیش از ۳۸ درصد درخواست‌ها، بیشترین همکاری را در صدور مجوزهای کسب و کار داشته است. پس از آن، وزارت میراث فرهنگی با صدور مجوز برای بیش از ۳۷ درصد درخواست‌ها در رتبه دوم همکاری در صدور مجوزهای کسب و کار قرار دارد.

همچنین سازمان برنامه و بودجه، وزارتخانه‌های کشور، دفاع و واجا، کانون کارشناسان رسمی و کانون وکلای دادگستری، دستگاه‌های جامانده یا قطع برای صدور مجوزهای کسب و کار بوده‌اند.

سازمان اداری استخدامی، وزارت خارجه، سازمان نظام روانشناسی و فراجا نیز دستگاه‌هایی هستند که مجوز ارائه می‌دهند اما هنوز به درگاه ملی مجوزها متصل نشده‌اند.

همچنین مطالعه کنید:

رویکرد دولت سیزدهم توسعه بخش تعاون است/ تحقق شعار سال با رونق تعاونی‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز ، «حامد ویس کرمی»، معاون امور تعاون وزارت تعاون، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.