صفحه اصلی / سیاسی / دولت / آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور تصویب شد
آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور تصویب شد

سخنگوی دولت:

آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور تصویب شد

سخنگوی دولت از تصویب آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور درجلسه هیات وزیران خبر داد .


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیات وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات تازه دولت، اظهار کرد: در جلسه امروز با عضویت وزیر اقتصاد به عنوان یکی از نمایندگان هیات وزیران در شورای عالی کار موافقت شد. مقرر شد آقای خاندوزی جایگزین آقای دوستعلی که پیش از این در این سمت بود، باشند.

وی افزود: در جلسه امروز همچنین آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور با تشکیل کارگروهی که دبیرخانه‌اش بانک مرکزی است جهت مدیریت مناسب‌تر در این جهت، تصویب شد و امیدواریم موثرتر از گذشته در مدیریت بازار ارز عمل کند.

سخنگوی دولت یادآور شد: در راستای حمایت از صادرات محصولات تولیدی کشور به ویژه در بخش خصوصی و غیردولتی، آیین‌نامه‌ای در جهت ارتقای مشارکت فعالان اقتصادی در زنجیره تولید بین‌المللی به تصویب رسید که مطابق آن، تولیدکنندگانی که محصولات داخلی را با استانداردهای روز جهانی تولید می‌کنند وزارت صنعت و برخی دستگاه‌های دیگر مکلف به حمایت موثر از این محصولات و در نظر گرفتن مشوق‌هایی برای آنان شدند.

بهادری جهرمی ادامه داد: همچنین به منظور حمایت و تسهیل سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان در راستای شعار سال، آیین‌نامه دیگری تصویب شد تا هم سرمایه‌گذاری و هم صادرات را برای شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان تسهیل و تقویت کند.

وی گفت: همچنین به منظور ارتقای بهره‌برداری از ظرفیت‌های اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی در تولید این اقلام راهبردی به ویژه از مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان امتیازات ویژه‌ای برای اعضای هیات علمی که در این راستا حرکت می‌کنند در نظر گرفته شد.

بهادری جهرمی تأکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این آیین‌نامه برنامه اجرایی خود را برای ارتقای بهره‌وری، مدیریت و کاهش ارزبری و توسعه صادرات کشور در حوزه تخصصی خود را به تصویب شورای مربوطه برسانند.

همچنین مطالعه کنید:

عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی سیرقهقرایی است/ گزینه تسلیم و سازش از روی میز برداشته شد

به گزارش کسب و کار نیوز، سخنرانی آیت الله سید ابراهیم رئیسی در این آئین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.