صفحه اصلی / اجتماعی / تأمین کمبود دارو از مسیر واردات و تولید داخل/۳ میلیون عدد آنتی بیوتیک وارد کشور می‌شود
تأمین کمبود دارو از مسیر واردات و تولید داخل/۳ میلیون عدد آنتی بیوتیک وارد کشور می‌شود

تأمین کمبود دارو از مسیر واردات و تولید داخل/۳ میلیون عدد آنتی بیوتیک وارد کشور می‌شود

کسب و کار نیوز- معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: واردات دارو در کنار تولید داخل به منظور تأمین نیاز بازار انجام می‌شود و به‌ محض اینکه تولید داخل کفاف نیاز را بدهد، واردات متوقف می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، حیدر محمدی با اشاره به اینکه هدف سازمان غذا و دارو از واردات در مواردی که بعضی از داروها دچار کمبود مقطعی می‌شود، تأمین نیاز بیماران است، اظهار کرد: اگر تولید کنندگان بتوانند داروی مورد نیاز مردم را تأمین کنند، قطعاً از آن‌ها حمایت و استقبال می‌کنیم اما اگر به هر دلیلی تولید داخل کفاف تأمین داروی مورد نیاز مردم را ندهد؛ واردات راه حلی برای جبران کمبود دارویی خواهد بود. وی افزود: کمتر از یک درصد از داروهای تولید داخل، پاسخگوی نیاز بازار نیستند که سازمان غذا و دارو برای جبران این کمبود اقلام مورد نیاز را به‌صورت مقطعی وارد می‌کند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مصرف آنتی بیوتیک در بسیاری از کشورهای دنیا بالا رفته و کمبود اشکال مختلف این دارو جهانی است، خاطرنشان کرد: به منظور تأمین کمبود سوسپانسیون آنتی بیوتیک محموله اول این دارو از کشور هند به صورت فوریتی تهیه و وارد کشور شد و محموله بعدی شامل ۳ میلیون عدد دیگر به زودی وارد می‌شود تا در کنار تولید داخل با افزایش ۲ برابری ظرفیت تولید، نیاز بازار را تأمین کند.

همچنین مطالعه کنید:

تخصیص ۸۵ هزار قطعه زمین به روستاییان در قالب طرح مهاجرت معکوس

به گزارش کسب و کار نیوز، الحاق اراضی و تخصیص آن به متقاضیان در روستاهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.