صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / ایردراپ اپل در چین محدود شد
ایردراپ اپل در چین محدود شد

ایردراپ اپل در چین محدود شد

کسب و کار نیوز- جدیدترین به‌روزرسانی iOS اپل در چین، تغییراتی داشته که در به‌روزرسانی انتشار یافته برای مناطق دیگر وجود نداشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، با به‌روزرسانی iOS اپل در چین، مدت زمانی که کاربر می‌تواند فایل‌ها را از طریق ایردراپ، از یک دستگاه دیگر iOS دریافت کند را به ۱۰ دقیقه محدود کرده است. ایردراپ، سیستم ارتباط بی سیم برای انتقال فایل‌ها بین دستگاه‌های iOS است.

کنشگران و معترضان در چین از ایردراپ برای دور زدن سانسور اینترنت در این کشور استفاده کرده اند. این شیوه در زمان اعتراضات هنگ کنگ برای اشتراک گذاری تصاویر مربوط به اعتراضات استفاده شده بود. برای نخستین بار نیست که اپل قابلیت یا در این مورد، محدودیتی را عرضه می‌کند تا مطمئن شود به مقررات چین پایبند می‌ماند. این شرکت اخیرا به تولیدکنندگان تایوانی اعلام کرده است مطمئن شوند قطعاتی که به سرزمین اصلی چین ارسال می شوند، برچسب “ساخت تایوان” نداشته باشند و باید برچسب آنها “تایوان چینی” یا “تایوان، چین” باشد.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، اپل به بلومبرگ اعلام کرد محدودیت ایردراپ، منحصر به چین نخواهد ماند و این شرکت قصد دارد محدودیت جدید را سال آینده برای همه کاربران در جهان عرضه کند تا مانع اشتراک گذاری ناخواسته فایل شود.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.