صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / صف‌های خرید ارز جمع و نرخ‌ها کاهشی شد
صف‌های خرید ارز جمع و نرخ‌ها کاهشی شد

صف‌های خرید ارز جمع و نرخ‌ها کاهشی شد

مشاهدات میدانی از بازار ارز حاکی از آن است که صف‌های مقابل صرافی‌ها جمع شده و بازار در رکود به سر می‌برد و روند قیمت‌ها نیز کاهشی است.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، طی روزهای اخیر بازار ارز با افزایش قیمت مواجه شده بود و صف های خرید مقابل صارفی ها برای خرید ارز تشکیل شده بود. در این بین رییس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد بر بازگشت آرامش به بازار ارز تاکید داشتند و وعده کاهش قیمت ها را داده اند. در این راستا، بانک مرکزی از هفته گذشته خرید دلار سهمیه‌ای در صرافی‌ها را منوط به نوبت‌گیری آنلاین در سامانه برخط بازار متشکل ارزی کرد. همچنین چهار بانک ملی، ملت، صادرات و تجارت را نیز موظف به فروش ارز کرد تا به تقاضای بازار پاسخ داده و قیمت ها کنترل شود.

در این بین، بررسی میدانی از بازار امروز ارز نشان می‌دهد که فروش آنلاین ارز، صف مقابل صرافی‌ها برای خرید ۲۰۰۰ دلار با کارت ملی را جمع کرده و صرافی‌ها نیز فقط به کسانی که در سامانه برخط بازار متشکل ارزی نوبت گرفته باشند، ارز می‌دهند.

علاوه بر این، قیمت‌ها در بازار امروز تا زمان نگارش این گزارش نیز کاهشی بوده است؛ به‌گونه‌ای که نرخ خرید دلار در صرافی‌ها از ۳۴ هزار و ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان در نوسان است و نرخ فروش دلار در صرافی‌ها ۳۴ هزار و ۴۰۰ تا ۸۰۰ تومان متغیر است.

نرخ خرید یورو هم در صرافی‌ها ۳۴ هزار و ۵۰۰ تا ۸۰۰ متغیر بوده و قیمت فروش آن در تابلوی صرافی‌ها ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۳۵ هزار و ۸۰۰ تومان نشان داده می‌شود.

در بازار آزاد نیز بررسی‌ها از نرخ دلار نشانگر این است که دلالان دلار را حدود ۳۵ تا ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان می‌خرند و در محدوده ۳۵ هزار و ۸۰۰ تا ۳۶ هزار تومان تا حدود ۳۶ هزار و ۱۰۰ تومان می‌فروشند.

البته، در این بین مشاهدات بیانگر این است که دلالان در بازار آزاد چندان تمایلی به فروش دلار ندارند و بیشتر متقاضی ارز هستند تا فروشنده.

فعالان بازار ارز در رابطه با وضعیت بازار ارز از رکود بازار و روند کاهشی قیمت‌ها می‌گویند و نوسانات بازار را زیاد ارزیابی می‌کنند.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی افزایش ۴۹.۸ درصدی درآمد مالیاتی در سال آینده

به گزارش کسب و کار نیوز، لایحه بودجه کل کشور بر اساس قانون جدید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.