صفحه اصلی / اسلایدر / صادرات صنعت پوشاک ۱۲ درصد افزایش یافت
صادرات صنعت پوشاک ۱۲ درصد افزایش یافت

صادرات صنعت پوشاک ۱۲ درصد افزایش یافت

کسب و کار نیوز- معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: امسال صادرات صنعت پوشاک نسبت به 6 ماهه اول سال گذشته، 12 درصد به لحاظ وزنی افزایش یافت.

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد مهدی برادران با اشاره‌ به کاهش قیمت مواد اولیه صنعت نساجی، اظهار داشت: پتروشیمی ایران طبق تفاهماتی که با انجمن صنایع نساجی ایران و اداره کل نساجی وزارت صمت انجام داد موجب افزایش تولید شد و قیمت نخ کاهش پیدا کرد.

وی افزود: کاهش قیمت مواد اولیه موجب می‌شود که قیمت نخ هم کاهش پیدا کند و این مسئله در بازدیدهایی که از واحدهای تولیدی صورت گرفت نیز از سوی تولید کنندگان اعلام شد. بر‌ادران بیان داشت: البته هزینه ارزش افزوده در زنجیره پوشاک بالارفته است که باید تک تک این زنجیره‌ها سهم خود را کم کنند تا محصول نهایی که پوشاک است کالایی رقابتی شود.

وی با اشاره به روز ملی صادرات نیز گفت: در صنعت پوشاک ۱۲ درصد نسبت به ۶۰ ماهه پارسال افزایش صادرات وزنی داشته ایم. معاون صنایع عمومی وزارت صمت همچنین با اشاره به کاهش تعرفه‌های واردات مواد اولیه پوشاک گفت: در برخی پتروشیمی‌ها مثل پتروشیمی تندگویان، افزایش تولید مواد اولیه از ۴ هزار تن به حدود هشت هزار تن در هفته رسیده که موجب شده ما با انباشت مواد اولیه پوشاک مواجه شویم که واحدها به صورت سه شیفت کار می کنند.

وی با اشاره به اشتغال پذیر بودن واحد‌های تولیدی پوشاک، گفت: در سال جدید ۴۲۲ هزار اشتغال در صنایع مختلف داشته ایم و برخی از واحد‌های پوشاک ۲۰ درصد افزایش اشتغال داشته اند. برادران صادرات پوشاک و رقابتی بودن این صنعت را از مزیت‌های آن دانست و افزود: ما به هیچ وجه نخواهیم گذاشت به خاطر واردات این صنعت تعطیل شود.

همچنین مطالعه کنید:

۵۳ هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شد

به گزارش کسب و کار نیوز،  از سال ۱۴۰۳ مجوزهای کاغذی بی اعتبار هستند و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.