صفحه اصلی / اسلایدر / صادرات خودرو به ارمنستان/ اتاق تهاتر بین دو کشور ایجاد می شود
صادرات خودرو به ارمنستان/ اتاق تهاتر بین دو کشور ایجاد می شود

صادرات خودرو به ارمنستان/ اتاق تهاتر بین دو کشور ایجاد می شود

کسب و کار نیوز- رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: ارمنستان سفارش گذاری ۲۰۰ دستگاه خودرو از ایران داشته است که این خودروها به تدریج در حال ارسال هستند.

به گزارش کسب و کار نیوز، هیأت هفت نفره پارلمانی ارمنستان به ریاست رئیس گروه دوستی ایران و ارمنستان پارلمان این کشور با حضور در تهران با وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت دیدار و گفتگو کرد.

رضا فاطمی امین وزیر صمت در ادامه این دیدار با استقبال از ایجاد توسعه تجارت با ارمنستان گفت: آماده توسعه تجارت با ارمنستان، ایجاد خط تولید لوازم خانگی در ارمنستان و همکاری‌های خودرویی با این کشور هستیم.

همچنین در این دیدار علیرضا پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت نیز به اقدامات انجام شده دو کشور برای کاهش عوارض جاده‌ای اشاره کرد و گفت: بزودی شاهد تغییراتی در این زمینه خواهیم بود.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه‌های همکاری شرکت‌های ایرانی و ارمنی جهت حضور مشترک در بازار روسیه و توزیع کالا گفت: مرکز تجاری ایران در ایروان آماده بهره برداری است و طی ۲ هفته آینده افتتاح می‌شود.

پیمان پاک با اشاره به ایجاد اتاق تهاتر میان ۲ کشور افزود: لیست کالاها به تأیید هر دو طرف رسیده و شرکت کارگزار نیز مشخص شده و متن نهایی قرارداد در حال آماده شدن برای امضاست.

رئیس سازمان توسعه تجارت در ادامه بیان کرد: ارمنستان سفارش گذاری ۲۰۰ دستگاه خودرو ایران داشته است، که این خودروها به تدریج در حال ارسال هستند.

رئیس گروه دوستی ایران و ارمنستان پارلمان در این دیدار با بیان اینکه حجم مبادلات تجارتی ایران و ارمنستان در ۸ ماه گذشته میلادی ۴۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ رشد داشته است گفت: سال گذشته حجم مبادلات ما با ایران ۷۰۰ میلیون دلار بود و امسال با توجه به رشد ۴۳ درصدی از یک میلیارد دلار عبور کرده است.

گئورگ بابویان ضمن اعلام آمادگی ارمنستان برای برطرف سازی هرگونه موانع توسعه تجارت با ایران گفت: خوشحالیم که این علاقه در طرف ایرانی نیز وجود دارد و امیدواریم با کاهش و اصلاح جاده‌ای جهت ترانزیت کالا، تبادلات تجاری ایران و ارمنستان افزایش پیدا کند.

همچنین مطالعه کنید:

صنعت مرغ کشور بازسازی شد/ تولید مرغ رکورد زد

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدعلی نیکبخت در قرارگاه امنیت غذایی نخستین هفته اسفند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.