صفحه اصلی / اسلایدر / خرید تضمینی گندم به ۷ میلیون و ۵۵۰ هزار تن رسید
خرید تضمینی گندم به ۷ میلیون و ۵۵۰ هزار تن رسید

خرید تضمینی گندم به ۷ میلیون و ۵۵۰ هزار تن رسید

کسب و کار نیوز- رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت ۷ میلیون و ۵۵۰ هزارتن گندم خریداری شد که تا پایان فصل ۱۰۰ هزارتن دیگر به این میزان افزوده می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، عطاالله هاشمی گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۷ میلیون و ۵۵۰ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۷ درصد رشد داشته است. به گفته او، خرید تضمینی گندم تا اواخر مهر و آبان از کشاورزان ادامه دارد، برآورد می‌شود که حداکثر ۱۰۰ هزارتن دیگر به میزان خرید افزوده شود.

هاشمی می‌گوید: از ۱۰ روز گذشته کشت گندم دیم و آبی در استان‌های شمال غرب همچون آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و کردستان آغاز شده است. رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با توجه به طرح جهش تولید در دیم زار‌ها و سیاست وزارتخانه پیش بینی می‌شود که سطح زیر کشت به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار برسد، براین اساس ۴.۵ میلیون هکتار به گندم دیم و ۲ میلیون هکتار گندم آبی اختصاص می‌یابد.

بنابر آمار اعلامی بنیاد ملی گندمکاران سال زراعی گذشته حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خرید تضمینی شد، امسال با افزایش بیش از ۳ میلیون تنی خرید، میزان واردات نسبت به سال قبل کاهش چشمگیری دارد.

همچنین مطالعه کنید:

صنعت مرغ کشور بازسازی شد/ تولید مرغ رکورد زد

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدعلی نیکبخت در قرارگاه امنیت غذایی نخستین هفته اسفند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.