صفحه اصلی / فرهنگی / آزادی تعدادی از دانشجویان بازداشتی دانشگاه‌های علامه و شریف
آزادی تعدادی از دانشجویان بازداشتی دانشگاه‌های علامه و شریف

برگزاری حضوری کلاس‌های دانشگاه‌ها کماکان ادامه دارد؛

آزادی تعدادی از دانشجویان بازداشتی دانشگاه‌های علامه و شریف

در پی دستگیری تعدادی از دانشجویان در ناآرامی‌های اخیر، دانشگاه‌های علامه طباطبائی و صنعتی شریف از آزادی تعدادی از دانشجویان دستگیر شده خود خبر دادند.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر محسن حبیبی ضمن اعلام این خبر، گفت: با تلاش‌های مستمر و همه جانبه هیئت رئیسه دانشگاه به ویژه دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی؛ ۹ نفر از دانشجویان بازداشت شده دانشگاه، آزاد و پیگیر آزاد کردن دانشجویان دیگر نیز هستیم.

وی ادامه داد: رئیس دانشگاه علامه طباطبائی دیروز در جمع دانشجویان از پیگری‌های شبانه روزی هیئت رئیسه دانشگاه برای آزادی دانشجویان بازداشت شده خبر داد و به دانشجویان اطمینان خاطر داد که هر چند همه دانشجویان در فضای بیرون از دانشگاه دستگیر شده‌اند ولی هیئت رئیسه دانشگاه همه تلاش خود را برای آزاد شدن آنها به کار گیرد.

مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه علامه طباطبائی نیز در همین رابطه گفت: از روزهای نخست دستگیری‌ها، هیئت‌رئیسه دانشگاه در بخش‌ها و قسمت‌های مختلف در تلاش و پیگیر امور بودند. در روزها و شب‌های گذشته با دوستانی که می‌توانستند کمک کنند در تماس بودند تا همه دانشجویان بازداشت شده آزاد شوند. ما تا جایی که امکان دارد پیگیری می‌کنیم، حتی اگر نیاز به وثیقه بود تلاش می‌کنیم تامین شود تا زمینه آزادی همه دانشجویان بازداشتی فراهم شود.

وی تاکید کرد: با خانواده همه دانشجویان دستگیر شده دانشگاه در تماس هستیم و خبر آزادی دانشجویان آزادشده را به خانواده آنها داده‌ایم. همه ما از نگرانی دانشجویان و شرایط موجود ناراحت هستیم.

همچنین بنابر اعلام کانال تلگرامی دانشگاه صنعتی شریف، با پیگیری مستمر رئیس دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه، چهار دانشجویی که دوشنبه هفته قبل بازداشت شده بودند، تا ساعاتی دیگر به جمع خانواده خویش باز می‌گردند.

به گزارش ایسنا، اخبار مربوط به آزادی دانشجویان در حالی اعلام می‌شود که بامداد امروز دکتر علی شمسی‌پور، سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در صفحه توئیتر خود نوشت: «با تلاش وزیر علوم و همکاری دستگاه‌های امنیتی و قضایی اکثر دانشجویان دستگیر شده در ناآرامی‌های اخیر آزاد شدند. رایزنی ها برای آزادی مابقی آنها ادامه دارد.

کلاس‌های درس در دانشگاه‌های کشور به صورت حضوری برگزار شده است و به همین شکل ادامه خواهد یافت.»

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۴۲ درصدی ورود گردشگران خارجی به ایران/ بازدید ۵ میلیون خارجی از ایران در ۱۱ ماه

به گزارش کسب و کار نیوز، سازمان جهانی گردشگری وابسته به سازمان ملل در گزارشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.