صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / اخبار خوش از صادرات محصولات فناوران ایرانی
اخبار خوش از صادرات محصولات فناوران ایرانی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

اخبار خوش از صادرات محصولات فناوران ایرانی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت سیزهم تمام قد پشتیبان توسعه اقتصاد دیجیتال و کاربردهای فناوری اطلاعات است.


منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با توجه به زیرساخت‌های ارتباطی و مبادلاتی و معافیت‌های گمرکی و مالیاتی ظرفیت بی‌بدلیلی برای صاحبان فناوری و شرکت‌های دانش بنیان است و در آینده نزدیک ان‌شاالله به قطب اقتصاد دیجیتال کشور تبدیل خواهد شد.

دولت سیزهم تمام قد پشتیبان توسعه اقتصاد دیجیتال و کاربردهای فناوری اطلاعات است و ما ثابت کرده‌ایم با همت جوانان ایران عزیز و حمایت دولت می‌توانیم با ایجاد اشتغال فناوری پایه، علاوه بر کاهش نرخ بیکاری و تأمین نیازمندی صنایع داخلی، زمینه صادرات این محصولات را به خارج از کشور نیز فراهم کنیم.

به زودی اخبار خوشی از صادرات محصولات فناوران ایرانی اعلام می شود.

همچنین روز گذشته، عیسی زارع پور در نشستی با حضور مجتبی عبدالهی استاندار البرز، معاونین و مدیران وزارت ارتباطات و مدیران عامل شرکت‌های دانش بنیان و فناوری اطلاعات مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام با اشاره به اینکه حوزه دانش بنیان و فناوری اطلاعات جایگاه ویژه ای در دولت سیزدهم دارند، اظهار کرد: نگاه دولت به حوزه فناوری اطلاعات نگاه راهبردی است و اعتقاد دارد که این فناوری می‌تواند بسیاری از مشکلات و مسائل کشور را حل کند.

وی با اشاره به اینکه در برخی کشورها تا ۳۰ درصد اقتصاد آنها، دیجیتال است، افزود: فناوری اطلاعات ظرفیت بسیاری برای حل مشکلات همه بخش های کشور اعم از آموزش، فرهنگی، اقتصاد، کشاورزی، انرژی و سلامت دارد و دولت نیز این اهمیت را درک کرده است و به دنبال استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات برای ارتقای کشور است.

زارع پور برطرف کردن موانع و فراهم کردن زیرساخت‌ها را از وظایف دولت در این حوزه عنوان کرد و افزود: طرح فیبرنوری منازل و کسب و کارها زیرساخت توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور است که در آینده نیز برای مشاغل و کاربرد های جدید مورد نیاز است و برای این منظور دولت سرمایه گذاری ۲۰ هزارمیلیارد تومانی در این پروژه در ۳ سال آینده انجام می‌دهد.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات، آینده منطقه ویژه اقتصادی پیام را قطب اقتصاد دیجیتال کشور عنوان کرد و گفت: با توسعه اقتصاد دیجیتال در این منطقه به غیر از نیازهای داخلی امکان صادرات و تامین نیازهای کشورهای منطقه نیز فراهم می‌شود.

وی با اعلام اینکه دولت تمام قد پشت توسعه اقتصاد دیجیتال و کاربرد های فناوری اطلاعات ایستاده است، افزود: کارگروه اقتصاد دیجیتال با اختیارات هیات وزیران برای برداشتن موانع این حوزه تشکیل شده است.

او که در جمع مدیران عامل شرکت‌های مستقر در منطقه پیام سخن می‌گفت از فعالان این بخش خواست از ظرفیت های به وجود آمده استفاده کنند تا نشان دهند که مشکلات کشور از طریق فناوری اطلاعات قابل حل است.

زارع پور از مدیران منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز خواست کار فناورانه را در این منطقه تسهیل کنند تا این منطقه به یک اکوسیستم در حوزه فناوری اطلاعات تبدیل شود.

بر اساس اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قبل از این نشست خطوط تولیدی شرکت های «بلووم»، تولید کننده گوشی و تبلت، «داده پرداز رایانه تلاش»، تولید کننده حافظه‌های داخلی و فلش مموری، «هدایت هوشمند قرن»، تولید کننده تجهیزات بانکی و ابزارهای پرداخت، «شرکت توسعه خدمات الکترونیک آدونیس»، تولید کننده دستگاه های خودپرداز، «شرکت رهنمون فناوری اطلاعات»، تولید کننده سرور و تجهیزات شبکه پردازش و ذخیره سازی انبوه داده و «شرکت تلکام آرین»، تولید کننده تجهیزات مخابراتی را افتتاح و بازدید کرد.

در ادامه برنامه‌های روز گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت هفته دولت به پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات سجاد در اتوبان کرج رفت و از گلخانه هوشمند و یکی از شرکت های مستقر در این پارک بازدید کرد و در جریان تولید محصولات مخابراتی و اقدامات تحقیق و توسعه این شرکت قرار گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

پخش بازی های جام جهانی از طریق سکوهای داخلی/ ترافیک داخل حین بازی ایران و انگلیس رکورد زد

به گزارش کسب و کار نیوز، عیسی زارع پور در کانال شخصی خود در یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.