صفحه اصلی / اسلایدر / کلنگ هایی که به سکه می خورد/وضعیت بازار مسکن خانه‌های کهنسال سکه است
کلنگ هایی که به سکه می خورد/وضعیت بازار مسکن خانه‌های کهنسال سکه است

کلنگ هایی که به سکه می خورد/وضعیت بازار مسکن خانه‌های کهنسال سکه است

کسب و کار نیوز- آمارهای رسمی از وضعیت بازار مسکن نشان می‌دهد بیشتر خرید و فروش‌های ثبت شده در این سال‌ها مربوط به واحدهای قدیمی با عمر بنای بالای یازده سال ساخت است. آپارتمان‌های زیر ۸۰ متر نیز سهم زیادی از معاملات مسکن را به خود اختصاص داده‌اند. اما دلیل محبوبیت خانه‌های کهنسال چیست؟

به گزارش کسب و کار نیوز، بررسی فایل‌های فروش املاک، نشان از سنگینی فایل‌های خانه‌های کهنسال نسبت به آپارتمان‌های نوساز دارد. آپارتمان‌هایی که معمولا تفاوت معنادار قیمتی با مشابه نوساز خود دارند.

برخی از فعالان بازار مسکن، اقبال خریداران به آپارتمان‌های کهنسال را با وجود مشکلاتی که این نوع آپارتمان‌ها دارند، کاهش قدرت خرید عنوان می‌کنند و معتقدند خریداران مسکن، می‌توانند در فایل‌های آپارتمان‌های کهنسال، خانه‌هایی با متراژ بالاتر و موقعیت مکانی مناسب‌تر پیدا کنند. سرمایه گذاری یکی دیگر از انگیزه‌های خریداران این نوع آپارتمان‌هاست؛ در کنار مشخصات فایل‌های آپارتمان‌های قدیمی تاکید شده مناسب سرمایه گذاری. برخی از این آپارتمان‌های کهنسال در زمین‌هایی با متراژ بالا ساخته شده و صاحبان آن، قدرالسهم‌های خوبی از زمین می‌برند. البته بسیاری از آپارتمان‌های کهنسال فاقد آسانسور و پارکینگ هستند و نیاز به بازسازی اساسی دارند که با توجه به افزایش نرخ خدمات بازسازی، برخی ترجیح می‌دهند آپارتمان‌های قدیمی اما بازسازی‌شده و سرپاتر را خریداری کنند.

مشاوران املاک می‌گویند خریدارانی که بودجه محدودی دارند، تمایل‌شان به خرید خانه‌های قدیمی است، زیرا فروشندگان نیز انعطاف بیشتری در قیمت‌ها داشته و معمولا تخفیف‌های خوبی برای خریداران در نظر می‌گیرند.

بررسی فایل‌های سبز سایت‌های فروش املاک، نشان می‌دهد بیشتر این آپارتمان‌ها در فایل‌های سبز قرار دارند. فایل‌هایی که زیر قیمت میانگین منطقه برای فروش گذاشته شده‌اند.

آپارتمان قدیمی

همچنین مطالعه کنید:

واردات ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری تولید خودرو افزایش می‌یابد

شایلی قرائی  به گزارش کسب و کار نیوز ، احمد آقایی در گفت‌وگو با ایسنا، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.