صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / بنزین پتروشیمی آلودگی ندارد/ برنامه‌ای برای واردات بنزین نداریم
بنزین پتروشیمی آلودگی ندارد/ برنامه‌ای برای واردات بنزین نداریم

بنزین پتروشیمی آلودگی ندارد/ برنامه‌ای برای واردات بنزین نداریم

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به این سوال که آیا امسال احتمال واردات بنزین وجود دارد، گفت: امسال برنامه‌ای برای واردات بنزین نداریم اما باید دید که شرایط چگونه پیش می‌رود.

جلیل سالاری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه آدرس غلط برای بنزین می‌دهند، در پتروپالایشگاه‌ها یکی از سیاست‌ها این است که در برخی شرایط محصولات پتروشیمی را متناسب با شرایط بازار تولید می‌کنند، اظهار کرد: به‌طور مثال واحدهای قیرسازی و نفت کوره، این دو، یک ترکیب در پالایشگاه هستند، یک زمانی فصل تولید قیر است که واحد قیر فعال می‌شود و زمانی که فصل تولید نفت‌کوره باشد، این بخش تولید می‌کند؛ این یک زنجیره است که اتفاق می‌افتد و می‌توان از داخل این زنجیره‌ها بنزین استاندارد نیز تولید کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به این سوال که آیا اکنون از بنزین پتروشیمی در داخل کشور استفاده می‌شود، گفت: می‌توانیم تولید کنیم و اکنون نیز پتروشیمی‌ها تولید و صادر می‌کنند، برای داخل نیز می‌توان از این ریفورمیت استفاده کرد و مشکلی ندارد.

سالاری درباره صحبت‌هایی که در مورد آلودگی بنزین پتروشیمی مطرح می‌شود، اظهار کرد: آلودگی ندارد؛ مولفه بنزین است و ترکیبات پالایشگاهی نیز لحاظ می‌شود. مولفه بنزن نهایتا بنزین نیست و یک ترکیب تبدیل به بنزین استاندارد می‌شود که بر اساس آن امکان تولید در داخل وجود دارد اما اکنون ظرفیت داریم و شرایط مناسب است و با آمدن پالایشگاه آبادان نیز ۳۰۰ هزار بشکه به این ظرفیت اضافه می شود.

وی با بیان اینکه موجودی نسبت به سال گذشته ۱۰۰ میلیون کسری دارد، گفت: با توجه به اینکه فصل سفر این ماه به اتمام می‌رسد به سراغ ذخیره‌سازی‌ها می‌رویم.

همچنین مطالعه کنید:

درخواست “صدور کارت سوخت” تا اردیبهشت اینترنتی می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز ، مهدی سید هاشمی؛ مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.