صفحه اصلی / اسلایدر / لغو مسدودی حساب ارزی چند بانک/ برگشت ۳ میلیارد دلار قطعی شد
لغو مسدودی حساب ارزی چند بانک/ برگشت ۳ میلیارد دلار قطعی شد

لغو مسدودی حساب ارزی چند بانک/ برگشت ۳ میلیارد دلار قطعی شد

کسب و کار نیوز- رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با اعلام اینکه نزدیک ۳ میلیارد دلار از معوقات صندوق به تدریج وصول می‌شود، از لغو مسدودیت حساب ارزی چند بانک خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی غضنفری درباره آخرین وضعیت مسدود شدن حساب ارزی چند بانک به دلیل بدهی به صندوق توسعه ملی اظهار کرد: بعد از آنکه صندوق توسعه ملی با کمک بانک مرکزی، حساب ارزی چند بانک و بنگاه‌های بدهکار را مسدود کرد، مذاکرات شروع و جلسات زیادی با هیأت عامل بانک‌ها و بدهکاران صندوق برگزار شد که سرانجام به توافق رسیدیم و دستور توقف حساب‌های ارزی لغو شد.  

وی افزود: پس از لغو مسدودی حساب‌ها، مهلت سه تا شش ماهه به بدهکاران صندوق توسعه ملی داده شد تا به پرداخت اقساط اقدام کنند. البته، اگر پس از اتمام این مهلت باز هم از پرداخت اقساط امتناع شود، مجددا دستور مسدودسازی حساب‌ها داده می‌شود. 

افزایش ۴ برابری وصول مطالبات صندوق 

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با بیان اینکه وصول مطالبات صندوق نسبت به سال گذشته ۳ تا ۴ برابر بیشتر شده است، گفت: صندوق توسعه ملی یک صندوق ارزی است و وقتی وامی از این صندوق گرفته می‌شود حتما باید به صورت ارزی بازپرداخت شود. 

غضنفری افزود: بیشترین تسهیلات پرداختی صندوق توسعه ملی به حوزه کسب‌وکار نفت و پتروشیمی است که توافق خوبی برای بازپرداخت انجام شده و حدود ۴ میلیارد دلار در این حوزه‌ها معوقه داشتیم که با توافقات صورت گرفته نزدیک ۳ میلیارد دلار از این معوقات به تدریج وصول خواهد شد. 

همچنین مطالعه کنید:

رویکرد دولت سیزدهم توسعه بخش تعاون است/ تحقق شعار سال با رونق تعاونی‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز ، «حامد ویس کرمی»، معاون امور تعاون وزارت تعاون، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.