صفحه اصلی / اقتصادی / الزام صادرکنندگان مجوز به برگزاری هر ۳ ماه یکبار آزمون
الزام صادرکنندگان مجوز به برگزاری هر ۳ ماه یکبار آزمون

هیات مقررات زدایی تصویب کرد؛

الزام صادرکنندگان مجوز به برگزاری هر ۳ ماه یکبار آزمون

هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار مصوب کرد در مجوزهایی که در شرایط صدور آنها نیاز به برگزاری آزمون است، حداکثر در دوره‌های سه ماهه، آزمون مربوطه با لحاظ نمره تراز برگزار شود.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از وزارت اقتصادی و دارایی، هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار در شصت و چهارمین نشست خود مقرر کرد که مجوزهایی که در شرایط صدور آنها، نیاز به برگزاری آزمون به منظور احراز صلاحیت‌های حرفه‌ای ذکر شده است، حداکثر در دوره‌های سه ماهه آزمون مربوطه با لحاظ نمره تراز برگزار شود.

پیش از این اعلام شده بود که برخی مقررات به صادرکنندگانِ بعضی مجوزها اختیار می‌دهند که برگزاری آزمون لازم برای صدور آن مجوز را به طور نامحدود به تاخیر بیندازند که این احکام با پیگیری هیات مقررات زدایی در حال حذف هستند.

برخی صادرکنندگان مجوز با استناد به همین مقررات گاه برگزاری آزمون برای صدور مجوز را تا نزدیک به ۵ سال هم به تعویق انداخته بودند و در برخی مجوزهای کسب و کار، متقاضیان سال‌ها منتظر برگزاری آزمونی هستند که مشخص نیست چه زمانی برگزار می‌شود چرا که مقررات درباره برگزاری زمان آزمون به آنها اختیار داده بود.
این در حالی است که در مجوزهایی که دریافت‌شان به قبولی در آزمون نیاز دارد، هر متقاضی حق دارد در فواصل زمانی کوتاه در آزمون جدید شرکت کند.

همچنین مطالعه کنید:

در مجلس تصویب شد/ کارگران ساختمانی بیمه می‌شوند

به گزارش کسب و کار نیوز، نمایندگان مجلس، سازمان تامین اجتماعی را مکلف کردند تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.