صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / آیفون بدون پورت در راه است؟
آیفون بدون پورت در راه است؟

آیفون بدون پورت در راه است؟

با رشد روزافزون محبوبیت سیم‌کارت الکترونیکی، آیفون ۱۴ ممکن است پرچمدار استفاده از این فناوری شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، نفس‌های سیم‌کارت فیزیکی به شماره افتاده است. با استقبال مصرف کنندگان در اروپا و آسیا از فناوری سیم کارت الکترونیکی (eSIM) و اضافه شدن گزینه سیم کارت الکترونیکی به نسل سوم آیفون SE، شرکت‌های مخابراتی آمریکایی آماده آینده‌ای می‌شوند که در آن آیفون، پورت سیم کارت نخواهد داشت.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، فناوری سیم کارت الکترونیکی به حدی در اروپا و آسیا محبوب شده که مصرف کنندگان تمایل دارند از بهترین بسته دیتای اعتباری استفاده کنند و به همین دلیل، این فناوری طرفداران بیشتری پیدا می‌کند.

حتی در آمریکا که مردم عموما از یک اپراتور استفاده می‌کنند، سه اپراتور بزرگ آماده آینده بدون سیم کارت فیزیکی می شوند. وال استریت ژورنال در گزارش خود یادآوری کرد که با معرفی آیفون ۱۳ در سال گذشته، اپل عرضه سیم‌کارت‌های فیزیکی در جعبه را متوقف کرد، در حالی که بعضی از تولیدکنندگان اندرویدی حتی حمایت از سیم کارت فیزیکی را متوقف کرده‌اند.

به گفته جف هووارد، نایب رئیس دستگاه‌های موبایل و لوازم جانبی در شرکت AT&T، این یک تحول طبیعی است و تجربه را در آینده بهتر می‌کند.

اِما موهر مک کلون، تحلیلگر شرکت گلوبال دیتا در این باره گفت: در ابتدای سال، سوال این بود آیفونی که تنها با سیم کارت الکترونیکی کار می‌کند، چه زمانی عرضه می‌شود. اگرچه اپل بعید است در آیفون ۱۴ سیم کارت فیزیکی را حذف کند اما این تلفن هوشمند ممکن است یکی از اولین پرچمدارهایی باشد که گزینه سیم کارت الکترونیکی را عرضه می کند. اپل ممکن است مدلی از این گوشی را عرضه کند که در هر دو حالت سیم کارت فیزیکی و الکترونیکی قابل استفاده باشد.

اپل با آیفون ایکس اس، جا برای فناوری سیم کارت الکترونیکی باز کرد و اکنون با آیفون ۱۳ اجازه می دهد دو سیم کارت الکترونیکی همزمان کار کنند و کاربر نیازی به چند سیم کارت فیزیکی، برای داشتن چند خط متعدد نداشته باشد.

در حالی که اپل امسال در طراحی آیفون پرو تغییراتی می‌دهد، اتحادیه اروپا این شرکت را تحت فشار قرار داده است تا کابل شارژ نوع سی برای آیفون عرضه کند.

تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند اپل زودتر از سال ۲۰۲۳ آیفون با پورت یو اس بی-سی عرضه نخواهد کرد اما ممکن است این شرکت به دنبال عرضه یک گوشی بدون پورت باشد که با سیستم مگ‌سیف (MagSafe)، شارژ می شود.

بر اساس گزارش وب سایت ۹to۵mac، اگر این شرکت موفق شود از فناوری سیم کارت فیزیکی به سیم کارت الکترونیکی سوئیچ کند، چرا نتواند همه پورت‌ها را از آیفون حذف کند. اپل قبلا چنین اقدامی را برای حذف پشتیبانی از جک هدفون انجام داد و از فعالیت همزمان دو خط سیم کارت الکترونیکی هم پشتیبانی می کند.

همچنین مطالعه کنید:

آیفون ریفربیش شده چیست و با مدل آکبند چه تفاوتی دارد؟

به گزارش کسب و کار نیوز ، با این وجود بعضی فروشندگان سودجو ریفربیشد بودن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.