صفحه اصلی / اسلایدر / علی رغم صدور دستور ممنوعیت وزیر راه/سازمان هواپیمایی ادامه فروش ارزی بلیت پروازهای داخلی را تأیید کرد
علی رغم صدور دستور ممنوعیت وزیر راه/سازمان هواپیمایی ادامه فروش ارزی بلیت پروازهای داخلی را تأیید کرد

علی رغم صدور دستور ممنوعیت وزیر راه/سازمان هواپیمایی ادامه فروش ارزی بلیت پروازهای داخلی را تأیید کرد

کسب و کار نیوز- سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: فروش بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی به صورت ارزی و بالاتر از نرخ تعیین شده به اتباع خارجی ممنوع است.

به گزارش کسب و کار نیوز، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: فروش بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی به صورت ارزی و بالاتر از نرخ تعیین شده به اتباع خارجی ممنوع است. میراکبر رضوی در خصوص ارائه خدمات بلیت پروازهای داخلی به مسافران خارجی گفت: هیچکدام از شرکت‌های هواپیمایی، دفاتر خدمات مسافرت هوایی و درگاه‌های فروش اینترنتی بلیت، مجاز به نمایش قیمت بلیت هواپیما بالاتر از نرخ تعیین شده توسط شورای عالی هواپیمایی که قابل استناد در سایت سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی است، را ندارند.

وی افزود: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که برخی دفاتر خدمات مسافرت هوایی نسبت به اخذ هزینه به صورت ارزی از مسافران خارجی اقدام می‌کنند بر همین اساس به اتباع خارجی توصیه می‌شود برای تهیه بلیت در مسیرهای داخلی بلیت خود را به صورت مستقیم از طریق سایت رسمی شرکت‌های هواپیمایی مربوطه تهیه کنند. رضوی با تاکید بر اینکه ایرلاین‌ها مجاز به فروش بلیت به صورت ارزی نیستند، گفت: همچنین شرکت‌های هواپیمایی به هیچ عنوان مجاز به ذخیره جا به بهانه ارائه بلیت به اتباع خارجی با هدف فروش بلیت به قیمت بالاتر نبوده و ارائه خدمات به مسافران ایرانی در اولویت است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: شرکت‌های هواپیمایی حداکثر می‌توانند تا سقف ۱۵ درصد از ظرفیت پرواز خود را در اختیار اتباع خارجی قرار دهند همچنین اتباع خارجی مقیم ایران که دارای مجوز رسمی اقامت از دستگاه‌های ذی صلاح هستند از کلیه حقوق اجتماعی در استفاده از هواپیما برای سفرهای داخلی برخوردارند.

وزیر راه (۱۳ تیر): فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به غیر ایرانی‌ها؛ ممنوع

گفتنی است پیش از این تعدادی از ایرلاین‌های عضو انجمن شرکت‌های هواپیمایی از ۲ تیر ماه امسال با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی کرده بودند که با دستور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در تاریخ ۱۳ تیر ماه، ادامه این روند ممنوع اعلام شد که علی رغم این دستور وزیر راه و شهرسازی، تعدادی از آژانس‌های هواپیمایی همچنان اقدام به فروش ارزی بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی کرده بودند.

همچنین مطالعه کنید:

پوشش بیمه‌ای ۵ دهک اول درآمدی در دولت سیزدهم/ افتتاح تخت‌های بیمارستانی جدید در ماه‌های آینده

به گزارش کسب و کار نیوز، بهرام عین اللهی در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.