صفحه اصلی / اسلایدر / سیگنال پوتین به قیمت دلار/ بازار ارز به کما رفت؟
سیگنال پوتین به قیمت دلار/ بازار ارز به کما رفت؟

سیگنال پوتین به قیمت دلار/ بازار ارز به کما رفت؟

کسب و کار نیوز- برخی معامله‌گران بازار اعتقاد دارند که سفرهای سیاسی و انتشار اخبار مثبت، شاید بتواند قیمت دلار را به زیر بکشد.

به گزارش کسب و کار نیوز، امروز ۲۸ تیر، ودلادیمیر پوتین به تهران می‌آید. درست بعد از سفر رئیس جمهور آمریکا به منطقه خاورمیانه و در بجبوبه جنگ با اوکراین. بر همین اساس، تحلیلگران می‌گویند این سفر پیام‌های متعددی دارد، هم برای آمریکا که رییس جمهورش به تازگی به خاورمیانه آمده بود. هم برای کشورهای غربی و اروپایی که در جنگ اوکراین در مقابل روسیه ایستادند و هم برای پرونده هسته‌ای ایران.

در این شرایط، به نظر می‌رسد سفر پوتین به ایران، تا حدی روی بازار ارز اثرگذار باشد؛ آن هم در شرایطی که برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که خبر سفر رییس‌جمهور روسیه به تهران، قیمت دلار را در پایان هفته کاهشی کرد. اگرچه کاهش قیمت دلار به حدی نبود که وارد کانال جدیدی شود.

بررسی روند بازار نشان می‌دهد که قیمت‌ دلار در یک محدوده معین مانده و همین سبب می‌شود که برخی از تحلیلگران معتقد باشند که قیمت دلار در حال تثبیت جایگاه خود در کانال جدید است و بازگشت به قیمت پایین‌تر دشوار است.

در مقابل، برخی معامله‌گران بازار اعتقاد دارند که سفرهای سیاسی و انتشار اخبار مثبت، شاید بتواند قیمت دلار را به زیر بکشد. بر همین اساس، فعالان بازار ارز در انتطار اخباری نشسته‌اند که در یکی دو روز آینده از سمت پاستور به گوش خواهد رسید.

 

همچنین مطالعه کنید:

وزارت بهداشت باید دستورالعمل توزیع دارو از طریق پلتفرم‌ها را به صورت مجزا تدوین کند

به گزارش کسب و کار نیوز، پیش‌نویس «آئین‌نامه اجرایی، ضوابط و اصول حاکم بر اپراتورهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.