صفحه اصلی / اسلایدر / سکه ۱۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان شد/سکه و طلا ارزان می شود؟/کاهش حباب سکه
سکه ۱۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان شد/سکه و طلا ارزان می شود؟/کاهش حباب سکه

سکه ۱۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان شد/سکه و طلا ارزان می شود؟/کاهش حباب سکه

کسب و کار نیوز - ریزش قیمت در بازار سکه در حالی ادامه دارد که در هفته گذشته سکه با رکوردشکنی قیمت به کانال 16 میلیون تومان وارد شد. در حال حاضر قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان است.

شایلی قرائی

به گزارش کسب و کار نیوز ،  قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۷۰۰ تومان، نیم سکه ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار  تومان و سکه یک گرمی۲ میلیون و ۹۵۰ هزار  تومان است. همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و ۸۲۷ دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸عیار به مبلغ یک میلیون ۳۵۷ هزار تومان معامله می‌شود.

در همین زمینه رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با “کسب و کار” گفت: راهکارهایی که برای کنترل نوسانات نرخ ارز در بازار اجرایی شد منجر به کاهش قیمت سکه و طلا شد. با ادامه این سیاست ها انتظار می رود روند کاهش قمیتها ادامه دار باشد. ابراهیم محمدولی اضافه کرد: کنترل بازار ارز موجب ریزش قیمت طلا و سکه در بازار شده و در صورت تداوم این وضعیت، آرامش در بازار طلا ادامه دار خواهد بود.

وی اظهار داشت: در صورت تداوم کنترل‌ها، آرامش در بازار طلا و سکه حکمفرما می‌شود. البته پیش بینی در بازار طلا سخت است، چراکه هر نگاهی روی قیمت‌ها اثر می‌گذارد. اما اگر وضعیتی که در اینو چند روز ایجاد شده، تداوم پیدا کند روزهای با آرامشی در بازار طلا خواهیم داشت.

طی هفته های گذشته سکه بازان امروز از یک طرف با پیشروی قیمت دلار در بازار ارز توانستند یکه تازی کنند و از سوی دیگر چراغ سبز رشد قیمت اونس طلا باعث شد که فلز زرد رنگ داخلی جهش چشمگیری را ثبت کند. اما این روند ادامه دار نبوده و امروز شاهد ریزش قیمتها در بازار سکه هستیم.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز به “ایرنا” گفت: با توجه به مدیریت بازار ارز توسط بانک مرکزی پیش‌بینی می‌شود قیمت سکه و طلا نه تنها افزایش پیدا، نکند بلکه روند کاهشی در پیش بگیرد.  محمد کشتی آرای در خصوص وضعیت بازار طلا در هفته اخر مردادماه گفت« قیمت انس جهانی طلا هفته گذشته هشت دلار کاهش یافت و در آخرین معاملات ۱۸۳۲ دلار داد و ستد می‌شد.

وی اظهارداشت: نرخ ارز نیز با مدیریت بانک مرکزی و بخشنامه جدید بانک مرکزی درخصوص واگذاری ارزهای صادراتی در صرافی‌های مجاز به افرادی که می‌خواهند واردات داشته باشند موجب شد قیمت ارز کاهش یابد.

به گفته این فعال صنفی با وجود کاهش قیمت ارز و انس جهانی طلا ما شاهد رشد بهای انواع سکه و طلا در داخل کشور بودیم و این امر ناشی از افزایش حباب سکه است و این حباب هم براثر تقاضا ایجاد شده است.  کشتی آرای گفت: در آخرین معاملات روز گذشته سکه طرح قدیم یکصد هزار تومان، سکه طرح جدید ۳۰۰ هزار تومان و نیم سکه ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت هفتگی داشت و این رشد در واقع حباب سکه است. وی ادامه داد: ربع سکه ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت هفتگی و سکه‌های یک گرمی ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی داشت. هر مثقال طلای آب شده نیز ۸۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز  ۲۰ هزار تومان افزایش قیمت هفتگی داشت.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد: حباب سکه نیز در اخرین معاملات یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان بود و این امر نشان دهنده این است که در حالیکه دو مولفه موثر بر بهای فلز زرد یعنی قیمت ارز که تحت مدیریت بانک مرکزی سیر نزولی داشته و بهای انس جهانی طلا نیز با کاهش همراه بوده است اما ایجاد تقاضا باعث بالا رفتن قیمت سکه شده است. وی گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به شرایط موجود جهانی قیمت طلا تغییراتی نداشته باشد و در همین محدوده  قیمتی باشد و نرخ ارز نیز با توجه به اراده بانک مرکزی درخصوص کنترل نرخ ارز تحت کنترل باشد بنابراین در هفته آینده افزایشی باشد با مدیریت بانک مرکزی در حوزه ارز قیمت‌ها در همین محدوده باشد.

همچنین مطالعه کنید:

از ابتدای سال تا ۲۸ خرداد/۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز موردنیاز واردات تأمین شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، اصغر بالسینی افزود: برای کالاهای اساسی و دارو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.