صفحه اصلی / اسلایدر / «حجت الله عبدالملکی» وزیر کار رسماً استعفا کرد/پذیرش استعفای «عبدالملکی»/ «زاهدی وفا» سرپرست وزارت کار شد
«حجت الله عبدالملکی» وزیر کار رسماً استعفا کرد/پذیرش استعفای «عبدالملکی»/ «زاهدی وفا» سرپرست وزارت کار شد

«حجت الله عبدالملکی» وزیر کار رسماً استعفا کرد/پذیرش استعفای «عبدالملکی»/ «زاهدی وفا» سرپرست وزارت کار شد

کسب و کار نیوز-«حجت عبدالملکی» وزیر کار با ارائه نامه‌ای به رئیس‌جمهور رسماً استعفای خود را اعلام کرد. سخنگوی دولت اعلام کرد: «زاهدی وفا» از امروز به عنوان سرپرست وزارت کار منصوب شد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت صبح امروز (سه شنبه) در نشست خبری، گفت: این هفته مصوبات متعددی را در جلسه هیئت وزیران داشتیم. دومین آیین نامه در جهت حمایت از شعار سال به تصویب رسید که به پیشنهاد مشترک وزیر بهداشت و معاونت علمی ریاست جمهوری ارائه شد. محور اصلی این آیین نامه توانمندسازی شرکت های دانش بنیان و ارتقای توان و تاب آوری شرکت های دانش بنیان بود. وی افزود: دو آیین نامه دیگر در زمینه تحقق شعار سال در سایر کمیسیون های دولت در حال بررسی است.

سخنگوی دولت اظهار کرد: در خصوص شورای عالی ایرانیان مقیم خارج از کشور، به منظور تقویت توان این شورا در حل مسائل ایرانیان خارج از کشور در بسیاری از حوزه مصوبه ای داشته‌ایم.

امشب میزبان رئیس‌جمهور ترکمنستان هستیم

بهادری جهرمی بیان کرد: در امتداد دیپلماسی سیاسی ایران، امشب میزبان رییس‌جمهور ترکمنستان هستیم و هفته آتی نیز رئیس‌جمهور قزاقستان به تهران سفر می کند. این اولویت بندی ها آثار فراوانی را تا همین امروز در کشور داشته است. صادرات ما به تاجیکستان در سال ۱۴۰۰ رشد ۴ درصدی داشت. وی اضافه کرد: صادرات ایران به ترکمنستان با رشد ۸۹ درصدی در دولت سیزدهم مواجه بوده است و آثار بیش از پیش این تعاملات به زودی مشخص خواهد شد. دولت در تکاپوی بهره برداری از بازار هایی است که کمتر از آنها استفاده می شده است.

پذیرش استعفای «عبدالملکی»

سخنگوی دولت اعلام کرد: روز گذشته آقای عبدالملکی برای دومین بار استعفای خود را به رئیس جمهور تقدیم کرد و روز گذشته استعفای او مورد پذیرش رئیس‌جمهور قرار گرفت. بهادری جهرمی افزود: از تلاش های مجاهدانه او و همکارانشان تقدیر می کنم. وی به همکاری خود با دولت ادامه خواهند داد و از امروز به عنوان مشاور رئیس جمهور به همکاری خود ادامه خواهند داد. وی تصریح کرد: «محمدهادی زاهدی وفا» از امروز جایگزین او در وزارت کار شد؛ وی پیش از این معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور بودند.

سخنگوی دولت در رابطه با گشت ارشاد مدیران و تاکید رئیس جمهور به توجه به این امر و ارتباط استعفای «عبدالملکی» به این موضوع گفت: مسأله گشت ارشاد و تغییر کابینه دو موضوع متفاوت هستند. خواهش می‌کنم که خلط مبحث نشود. گشت ارشاد مدیران ناظر به شعارهای انتخاباتی رئیس‌جمهور بوده است و بازرسی های این گشت موردی و سازمانی انجام شده است. در مورد خودرو،افزایش قیمت و کمبود دارو گزارش هایی ارایه شده و پرونده هایی در همین راستا باز شده و هشدارهایی برای انتصابات کتبی و شفاهی داده شده و برخی برکناری ها هم به واسطه این هشدارها اتفاق افتاده است.

بهادری جهرمی تاکید کرد: در دولت هیچ گونه مماشاتی در برخوردها وجود  ندارد. تاکید می کنم این موضوع هیچ ارتباطی به ارزیابی مدیران ندارد.

وی در رابطه با افزایش ۵۷ درصدی کف حقوق در بودجه ۱۴۰۱ و اجرای آن در واقعیت با افزایش ۳۶ درصدی حقوق و برنامه دولت برای کاهش تورم، بیان کرد: افزایش حقوق کارکنان قرارداد کاری، میزان ۵۷ درصد بوده است. یعنی عزیزانی که حداقل دریافت را داشته اند، معادل ۵۷ درصد بوده و پیش‌بینی شده است که به واسطه تعداد اعضای خانواده و سایر مزایا برای این افراد به بالای ۶۰ درصد هم برسد.

دستور رئیس‌جمهور به معاون اول

سخنگوی دولت ادامه داد: در حوزه بازنشستگان هم در خصوص حداقل بگیران یعنی کسانی که بیشترین فشار تورم به آنها وارد می شود، حداقل دریافتی آنها به ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می رسد. بحث بازنشستگان در سایر سطوح بازنشستگی است و برای این عزیزان به صورت پلکانی افزایش حقوق در نظر گرفته شد. بازنشستگان کشور محدود به بازنشستگان تامین اجتماعی نیستند و بازنشستگان کشوری و لشکری افزایش ۱۰ درصدی حقوق داشتند و باید میان آنها با یکدیگر تناسب وجود داشته باشد.

بهادری جهرمی با بیان اینکه اصلاحات اقتصادی دولت به منظور حل و از بین بردن آفاتی است که سالها با آن درگیر هستیم، گفت: بخشی از بازنشستگان مکاتبه ای با رئیس جمهور داشتند و تاکید رئیس جمهور این است که مطالب رسمی و مکتوب را کامل مطالعه کنند. پیرامون آن نامه دستوری به معاون اول خود داده‌اند و روز گذشته جلسه ای با معاون اول رئیس‌جمهور و نماینده بازنشستگان و سایر مسئولان برگزار شد و مباحث مفصلی در این جلسه مطرح شد و این جلسه بیش از ۳ ساعت به طول انجامید.

وی با بیان اینکه تدابیری اتخاذ شد تا به موجب آن کمیته ای مسائل مربوط به آن را پیگیری کند، تاکید کرد: رئیس جمهور و این دولت اهل شنیدن سخنان حق هستند و روی موضوعات و سخنان حق حساسیت دارند که باید این سخنان از طریق رسمی پیگیری شوند. سایر مقامات اجرایی هم مکلف هستند در چارچوب اختیارات قانونی پیگیر مطالبات به حق مردم در صنوف مختلف باشند.

همچنین مطالعه کنید:

صنعت مرغ کشور بازسازی شد/ تولید مرغ رکورد زد

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدعلی نیکبخت در قرارگاه امنیت غذایی نخستین هفته اسفند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.