صفحه اصلی / اسلایدر / مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران/اگر تا یک ماه پاسخ استعلام نهضت مسکن نیامد مثبت است
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران/اگر تا یک ماه پاسخ استعلام نهضت مسکن نیامد مثبت است

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران/اگر تا یک ماه پاسخ استعلام نهضت مسکن نیامد مثبت است

کسب و کار نیوز- مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر بانک‌ها تسهیلات۴۵۰ میلیون تومان نهضت ملی مسکن را پرداخت می‌کنند و مشکلی از این بابت وجود ندارد، گفت: اگر پاسخ استعلام متقاضیان بیشتر از یک ماه طول کشید مثبت تلقی می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز ، خلیل محبت‌خواه اظهار کرد: در حال حاضر تسهیلات نهضت ملی مسکن در استان تهران ۴۵۰ میلیون تومان است که به کلیه پروژه‌های دولتی و خودمالکی پرداخت می‌شود. اگر سازندگان از فناوری‌های نوین استفاده کنند این مبلغ تا ۶۰۰ میلیون تومان قابل افزایش است. وی افزود: از هفته‌های گذشته پرداخت متمم ۴۵۰ میلیون تومان واحدهای نهضت ملی مسکن توسط بانک‌ها شروع شده و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن با اقدام ملی تفاوت‌هایی دارد گفت: طبق دستورالعمل‌ها در نهضت ملی مسکن به محض اینکه زمین آماده شد عملیات اجرایی آغاز می‌شود. اما در اقدام ملی، کلنگ زنی موقعی انجام می شد که نفرات مشخص و منابع تامین می‌شد.

محبت خواه، طرح نهضت ملی مسکن را یک اقدام جهادی دانست و گفت: در برخی مناطق، بانک قبل از شروع پروژه‌ها تسهیلات را پرداخت می‌کند که کمک خوبی به پیشرفت کارها است. وی با اشاره به آمار متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان تهران بیان کرد: بالغ بر ۹۲۰ هزار متقاضی برای نهضت ملی مسکن در استان تهران ثبت نام کردند که تا پایان هفته جاری روند پالایش متقاضیان انجام می‌شود. نکته قابل توجه این است که هر استعلامی در مدت یک ماه پاسخ داده نشود مثبت تلقی خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: مشکلی از نظر تامین زمین وجود ندارد و برای چهار سال آینده اقدامات مقتضی در این زمینه صورت گرفته است.

همچنین مطالعه کنید:

وزارت بهداشت باید دستورالعمل توزیع دارو از طریق پلتفرم‌ها را به صورت مجزا تدوین کند

به گزارش کسب و کار نیوز، پیش‌نویس «آئین‌نامه اجرایی، ضوابط و اصول حاکم بر اپراتورهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.