صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / جمع‌آوری کارت‌های سوخت صحت دارد؟
جمع‌آوری کارت‌های سوخت صحت دارد؟

جمع‌آوری کارت‌های سوخت صحت دارد؟

رئیس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه داران سوخت گفت: تاکنون هیچ اطلاعیه و بخش‌نامه‌ای دال بر اینکه جایگاه‌ها کارت آزاد 3000 تومانی را جمع‌آوری کنند در سراسر کشور نداشته‌ایم، مگر نقاط مرزی.

همایون صالحی درباره اخباری مبنی بر جمع‌آوری کارت‌های سوخت اظهار داشت: کارت‌های سوخت به هیچ‌وجه جمع‌آوری نشده و این اخبار شایعه است و تاکنون هیچ اطلاعیه و بخش‌نامه‌ای دال بر اینکه جایگاه‌ها کارت آزاد ۳۰۰۰ تومانی را جمع‌آوری کنند در سراسر کشور نداشته‌ایم، مگر نقاط مرزی.

وی افزود: در شهرهای مرزی کارت‌های آزاد سوخت جمع‌آوری شده و حتی برای برخی جایگاه‌ها محدودیت سوخت اعمال شده و مردم نمی‌توانند از کارت آزاد جایگاه استفاده کنند.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه داران سوخت تصریح کرد: در حال حاضر در همه جایگاه‌های سراسر کشور از طریق آزاد هم بنزین را توزیع می‌کنند، اما کارت گازوئیل جمع‌آوری شده، در هر شهری حداکثر ۳ جایگاهی که در مسیر خاصی هستند و برای موارد ضروری برای جلوگیری از توقف کامیون‌هایی که احیانا کارت‌شان گم شده و یا ربوده شده کارت آزاد هم موجود است تا در موارد اضطراری امکان خدمات‌رسانی داشته باشد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر به لحاظ توزیع سوخت در شرایط خوبی هستیم و مشکلی وجود ندارد.

صالحی در ادامه گفت: در جایگاه‌های عرضه نفت‌گاز بر اساس شرایطی که دارند، سهمیه‌بندی صورت گرفته و به تشخیص شرکت پخش سوخت تعلق می‌گیرد و این ممکن است باعث شود چند ساعت در روز بدون نفت‌گاز باقی بمانند چون سهمیه محدود است و ممکن است جایگاه پس از عرضه موجودی سوخت تعطیل شود و این از مشکلات این جایگاه‌ها است، به طوری که ممکن است در روز بیش از ۱۲ ساعت جایگاه تعطیل باشد اما در مورد بنزین به هیچ‌وجه محدودیتی نداشتیم و در تمام جایگاه‌ها مثل همیشه عرضه صورت می‌گیرد.

وی توضیح داد: شرکت طرحی به نام پایش و پیمایش دارد که بر اساس کیلومتر طی شده به جایگاه‌ها بر سهمیه تعلق می‌گیرد، تعداد کامیون‌ها نیز مشخص شده است، مثلا ۵۵ میلیون لیتر در روز نفت‌گاز در جایگاه‌های سراسر کشور توزیع می‌شود و بیش از این سوختی انتقال داده نمی‌شود اما در مورد بنزین نیاز  باشد در اختیار جایگاه قرار می‌گیرد و دلیل آن نیز تفاوت قیمت فاحش به همسایگان است که ترجیح می‌دهند بر پایه محددویت و سهمیه‌بندی برای خودرو و جایگاه تخصیص دهند.

همچنین مطالعه کنید:

برنامه‌ریزی ۴ساله برای توسعه ۱۱هزارمگاواتی ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر

به گزارش کسب و کار نیوز، مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.