صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / اسلامی: ایران هیچ سایت فعالیت هسته‌ای پنهان و نانوشته‌ای ندارد / این اسناد کذایی، یک حرکت سیاسی برای تداوم فشار حداکثری است / با قطعنامه شورای حکام به اول خط برمی گردیم / احساساتی رفتار نمی‌کنیم؛ اگر نخواهند به تعهدات خود عمل کنند، از باقی مانده حسن نیت خود در برجام تجدیدنظر می‌کنیم
اسلامی: ایران هیچ سایت فعالیت هسته‌ای پنهان و نانوشته‌ای ندارد / این اسناد کذایی، یک حرکت سیاسی برای تداوم فشار حداکثری است / با قطعنامه شورای حکام به اول خط برمی گردیم / احساساتی رفتار نمی‌کنیم؛ اگر نخواهند به تعهدات خود عمل کنند، از باقی مانده حسن نیت خود در برجام تجدیدنظر می‌کنیم

اسلامی: ایران هیچ سایت فعالیت هسته‌ای پنهان و نانوشته‌ای ندارد / این اسناد کذایی، یک حرکت سیاسی برای تداوم فشار حداکثری است / با قطعنامه شورای حکام به اول خط برمی گردیم / احساساتی رفتار نمی‌کنیم؛ اگر نخواهند به تعهدات خود عمل کنند، از باقی مانده حسن نیت خود در برجام تجدیدنظر می‌کنیم

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ فعالیت هسته‌ای پنهان و نانوشته‌ای ندارد و هیچ سایت و فعالیت معرفی نشده‌ای هم وجود ندارد؛ این اسناد کذایی، یک حرکت سیاسی برای تداوم فشار حداکثری است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از انتخاب، «محمد اسلامی» در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در پاسخ به خبرنگاران در خصوص گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ فعالیت هسته‌ای پنهان و نانوشته‌ای ندارد و هیچ سایت و فعالیت معرفی نشده‌ای هم وجود ندارد؛ این اسناد کذایی، یک حرکت سیاسی برای تداوم فشار حداکثری است.

وی ادامه داد: این حرکت اخیری که سه کشور اروپایی و آمریکایی انجام داده‌اند و ارائه پیش‌نویس قطعنامه علیه ایران، یک حرکت سیاسی در راستای سیاست فشار حداکثری است که اهداف اصلی آن با پشتوانه فکری و رهبری رژیم صهیونیستی دنبال می‌شود.

اسلامی ادامه داد: موارد اتهامی آنها ۲۰ سال است که به ایران نسبت داده می‌شود، اگر ایران برجام را پذیرفت به این دلیل بود که این اتهام‌ها رفع شود و اعتمادسازی صورت گیرد. البته تفاهمی صورت گرفت که طرف مقابل به آن عمل نکرد و ایران هم‌پذیرفته محدودیتی در بیشتر برنامه هسته ای خود داشته باشد، اما اکنون با این قطعنامه به اول خط برگشته‌ایم و دوباره همان داستان‌هاست.

رییس سازمان انرژی اتمی عنوان کرد: ایران ماه‌ها مذاکره کرده و متن توافق تمام شده و مورد تحریم‌ها گفت‌وگو شده است، اکنون رژیم صهیونیستی با عملیات تروریستی و تخریبی و با زیاده گویی و یاوه‌گویی کشور را تهدید می‌کنند که اگر دیپلماسی برنامه هسته ای ایران را متوقف نکنید ما متوقف می‌کنیم! مگر قانون جنگل است؟!

وی تاکید کرد: این یک حرکت سیاسی در تداوم فشار حداکثری است، ایران حداکثری همکاری را با آژانس داشته است. ما دو تا سه درصد ظرفیت هسته‌ای جهان را داریم اما حدود ۲۵ درصد بازرسی‌ها را از ما انجام می‌دهند. این اتهامات نخ نما شده و مزاحمت‌های بیشمار آنها پایان ندارد.

رییس سازمان انرژی اتمی افزود: این حرکت روانی و فشار به مردم ایران است ما دقیقا بر اساس ضوابط آژانس کار می‌کنیم و هیچ گونه فعالیت ما نیست که تحت نظارت آژانس نباشد. ما این اتهامات را نمی‌پذیریم و از این عملیات روانی سنگین آنها عقب نشستی نمی‌کنیم باقی مانده حسن نیتی در برجام داریم اگر نخواهند به تعهدات خود عمل کنند ما از باقی مانده حسن نیت خود تجدید نظر می کنیم.

اسلامی گفت: ما در چارچوب پادمان حرکت می‌کنیم نه یک کلمه کمتر و نه بیشتر آنچه که در قالب برجام تعریف شده بود، بخاطر حسن نیت بوده است.

وی درباره روند غنی سازی و بیانیه احتمالی شورای حکام گفت: جریان صنعتی تولیدی ایران برقرار است و ما احساساتی رفتار نمی‌کنیم. ما یک برنامه داریم و قانون اقدام راهبردی مجلس تکالیفی را برای ما تعریف کرد و بر اساس آن حرکت می‌کنیم که پنهان نیست.

همچنین مطالعه کنید:

رئیسی: حفظ محیط زیست بدون شائبه‌های سیاسی دنبال شود/ پیشنهاد تشکیل صندوق پشتیبانی

به گزارش کسب و کار نیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز در اجلاس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.