صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / در کوتاه‌مدت خروج نفت از بودجه امکان‌پذیر نیست
در کوتاه‌مدت خروج نفت از بودجه امکان‌پذیر نیست

رئیس سازمان برنامه و بودجه:

در کوتاه‌مدت خروج نفت از بودجه امکان‌پذیر نیست

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان پذیر نیست و اصلاح ساختار بودجه فقط خروج نفت نیست و اصلاحات دیگری لازم است که صورت گیرد.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سیدمسعود میرکاظمی درباره اصلاح ساختار بودجه دولت و اینکه آیا شاهد هستیم که نفت از ساختار بودجه کنار برود؟ گفت: در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان پذیر نیست و اصلاح ساختار بودجه فقط خروج نفت نیست و اصلاحات دیگری لازم است که صورت گیرد. اینکه بودجه ساده و قابل فهم و رصد باشد و دستگاه ها و استان ها در قبال بودجه پاسخگو باشند مهم است.

وی افزود: وزیر علوم می گوید دانشگاه ها هیات امنا دارند و بودجه می گیرند و من کاره ای نیستم. ما هم در پیشنهادی که به مجلس دادیم یک ردیف برای وزیر گذاشتیم و گفتیم وزیر باید پاسخگوی رشد علمی کشور باشد و دوباره دوستان آن را برگرداندند و گفتند که خیر همه دانشگاه ها باید ردیف داشته باشند. وزیر ماه گذشته اعتراض داشت که من دخل و تصرفی در تخصیص بودجه ندارم؛ لذا اصلاح ساختار بودجه ابعاد مختلفی دارد و به حمدالله جلسات مشترکی شروع شده است.

میرکاظمی تصریح کرد: یکی از ماموریت‌ های جلسات شورای اقتصادی سران، ماموریتی است که مقام معظم رهبری ارایه داده بودند و آن هم اصلاح ساختار بودجه است، لذا کاری را شروع کردیم و امیدواریم با کمک مجلس و دست اندرکاران م بتوانیم در صحن شورای عالی اقتصاد سران آن را تصویب و بعد به مجلس ببریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان گفت: کار شروع شده و امیدواریم در کوتاه مدت انجام شود و ما در حال بررسی قانون برنامه هستیم و باید زودتر آن را برسانیم، زیرا بودجه سال ۱۴۰۲ مبتنی بر قانون برنامه است.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش تورم سالانه به ۳۵.۵ درصد/ تورم ماهانه تیر ۲.۲ درصد شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، در تیرماه ۱۴۰۳ شاخص قیمت مصرف‌کننده خانوارهای کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.