صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / افزایش بیش از ۶۰ درصدی وصول درآمدهای نفتی
افزایش بیش از ۶۰ درصدی وصول درآمدهای نفتی

وزارت نفت خبر داد:

افزایش بیش از ۶۰ درصدی وصول درآمدهای نفتی

وزارت نفت از افزایش بیش از ۶۰ درصدی وصول درآمدهای نفتی در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا از وزارت نفت، «علی فروزنده» مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت اظهار کرد: با تلاش وزارت نفت و برخلاف شایعات و گزاره‌های مطرح‌شده در فضای عمومی جامعه، وصول درآمدهای حاصل از صادرات نفت، میعانات گازی، گاز طبیعی، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی در دو ماه نخست امسال افزایش خیره‌کننده‌ای نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.

وی تصریح کرد: مقایسه عملکرد وصول درآمدهای حاصل از صادرات نفت، میعانات گازی، گاز طبیعی، فرآورده‌های نفتی، محصولات پتروشیمی در دو ماه امسال نسبت به پارسال نشان می‌دهد وصول درآمدهای ارزی در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ بیش از ۶۰ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال بوده است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت افزود: برای نمونه درآمدهای پتروشیمی که به سامانه نیما واریز شده در دو ماه نخست پارسال ۱.۵ میلیارد دلار بود که در دو ماه امسال به ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون دلار رسیده است.

فروزنده گفت: درآمدهای وصولی بر اساس قانون و مفاد بودجه در اختیار سازمان‌های مسئول برای مصارف گوناگون کشور قرار گرفته است.

همچنین مطالعه کنید:

۶۰ لیتر سهمیه بنزین تیرماه امشب شارژ می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در چهارمین ماه سال ۱۴۰۱، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.