صفحه اصلی / اقتصادی / یک‌میلیون و ۶۶۱ هزار نفر «ددانا» را خریدند
یک‌میلیون و ۶۶۱ هزار نفر «ددانا» را خریدند

سومین عرضه اولیه 1401 فرابورس برای عموم سرمایه‌گذاران

یک‌میلیون و ۶۶۱ هزار نفر «ددانا» را خریدندبه‌طور دقیق یک‌میلیون و 661 هزار و 607 کد معاملاتی، سفارش خود را در سقف قیمتی یعنی 28 هزار و 121 ریال ثبت کردند و درنهایت نیز طی این رقابت، 5 درصد از سهام «دانا» به این گروه رسید.

به‌طور دقیق یک‌میلیون و ۶۶۱ هزار و ۶۰۷ کد معاملاتی، سفارش خود را در سقف قیمتی یعنی ۲۸ هزار و ۱۲۱ ریال ثبت کردند و درنهایت نیز طی این رقابت، ۵ درصد از سهام «دانا» به این گروه رسید.

عرضه اولیه سهام شرکت داروسازی دانا به‌عنوان سومین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال جدید امروز به‌صورت عرضه به عموم انجام شد و در جریان آن بیش از یک‌میلیون و ۶۶۱ هزار کد معاملاتی ۵ درصد از سهام «دانا» را به روش ثبت سفارش خریداری کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، امروز ۵ درصد از کل سهام شرکت داروسازی دانا معادل ۱۲۰ میلیون سهم این شرکت در بازار اول فرابورس روی میز فروش رفت و این در حالی بود که برای خرید سهام این شرکت بیش از ۲۵۸ میلیون سهم، ثبت سفارش شد.

جزییاتی از خریداران «ددانا»

درحالی‌که دامنه قیمت در ثبت سفارش این سهم از مبلغ ۲۳ هزار و ۸ ریال تا مبلغ ۲۸ هزار و ۱۲۱ ریال بود، ۲۰ هزار و ۷۸۸ کد معاملاتی ترجیح دادند سفارش‌های خود را در کف قیمتی به ثبت برسانند.

در مقابل اما به‌طور دقیق یک‌میلیون و ۶۶۱ هزار و ۶۰۷ کد معاملاتی، سفارش خود را در سقف قیمتی یعنی ۲۸ هزار و ۱۲۱ ریال ثبت کردند و درنهایت نیز طی این رقابت، ۵ درصد از سهام «دانا» به این گروه رسید. درنتیجه این یک‌میلیون و ۶۶۱ هزار نفر توانستند در عرضه اولیه امروز سهامدار داروسازی دانا شوند. نماد معاملاتی این داروسازی در روز معاملاتی آینده باقیمت ۲۸ هزار و ۱۲۱ ریال بازگشایی خواهد شد.

رقابتی تنگاتنگ با تقاضای خرید ۲۵۸ میلیون سهمی

گفتنی است بررسی جزییات این عرضه اولیه و رقابت بین خریداران نشان می‌دهد در حالی ۱۲۰ میلیون سهم برای فروش عرضه‌شده بود که برای ۲۵۴ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۱۰۶ سهم در سقف قیمتی، خریدار نشست. در مقابل تنها برای ۳ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۸۴۱ سهم توسط ۲۰ هزار و ۷۸۸ نفر در کف قیمتی ثبت سفارش شد.

همچنین در پایان این رقابت قیمت میانگین موزون سفارش‌های واردشده ۲۷ هزار و ۸۸۶ ریال تعیین شد.

سهامداران «دانا» از امروز مالک اوراق تبعی

بر اساس این گزارش خریداران عرضه اولیه «دانا» به تعداد سهام تخصیص داده‌شده در روز عرضه اولیه، دارای اختیار فروش تبعی این سهام خواهند بود.

مشخصات عمومی عرضه

در ادامه این گزارش نگاهی به مشخصات عمومی عرضه داریم. بر اساس اطلاعیه عرضه دانا، شرکت‌های دارویی تأمین، سرمایه‌گذاری شفا دارو، شرکت جابر بین حیان، داروسازی اسوه و شرکت صنعتی کیمیدارو، متعهدین عرضه معرفی‌شده‌اند.

همچنین تأمین سرمایه نوین به‌عنوان متعهد خرید و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازار گردانی توسعه ملی به‌عنوان بازار گردان «دانا» در این نماد فعال هستند.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۶۱ درصدی درآمدهای گمرکی و مالیاتی در دولت سیزدهم

به گزارش کسب و کار نیوز ، داوود منظور در صفحه شخصی خودش در فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.