صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / رشد ۱۱۴درصدی صادرات ایران به لهستان
رشد ۱۱۴درصدی صادرات ایران به لهستان

رشد ۱۱۴درصدی صادرات ایران به لهستان

کسب و کار نیوز- همزمان با سفر وزیر امور خارجه لهستان به ایران، سخنگوی گمرک از رشد 114درصدی صادرات ایران به لهستان خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران در خصوص روابط تجاری ایران با لهستان توضیح داد: در سال ۱۴۰۰بیش از ۲۲هزار و ۶۶۴تن کالا به ارزش ۵۳میلیون و ۱۹۸هزار دلار بین ایران و لهستان تبادل شد که با رشد ۷۹درصدی در وزن و ۲۸ درصدی در ارزش همراه بوده است.وی افزود: صادرات کشورمان به لهستان در سال ۱۴۰۰بیش از ۱۸هزار و ۱۳۴تن کالا، به ارزش ۲۴میلیون و ۵۹هزار و ۹۵۷دلار بوده که نسبت به مدت مشابه، رشد ۱۴۵درصدی در وزن و ۱۱۴درصدی در ارزش داشته است.

لطیفی در خصوص واردات از لهستان گفت:چهار هزار و ۵۳۰تن کالا به ارزش ۲۹میلیون و ۱۳۸هزار و ۲۷دلار نیز در سال ۱۴۰۰ از لهستان وارد کشورمان شده که با کاهش ۱۴درصدی در وزن و چهار درصدی در ارزش همراه بوده است.سخنگوی گمرک در خصوص کالاهای صادره به لهستان توضیح داد: مواد شیمیایی، انگور خشک، روده گوسفند، آب میوه، خشکبار، ملامین، خرما، پارچه، قطعات خودرو، آینه و شیشه، مکمل غذایی، عصاره های گیاهی، سبزیجات و میوه، کف پوش، میله های آهنی، زرشک، سیم و کابل، مشتقات نفتی، مجسمه ، مصالح ساختمانی، لوازم الکترونیکی و صنعتی و انواع گل خشک و زعفران از کالاهای صادراتی ایران در سال ۱۴۰۰به لهستان بودند.

لطیفی در خصوص کالاهای وارداتی از کشور لهستان گفت: تراکتور، ماشین آلات معدنی، بذر چغندر، رینگ موتور، آنتی اکسیدان، برد های الکترونیکی، مکمل های غذایی، مفتول فلزی، دستگاه‌های حفاری، کاغذ، کمباین، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، ماشین آلات بسته بندی و قطعات خودرو عمده کالاهای وارداتی از لهستان به ایران بودند. گفتنی است از سال ۱۳۰۵ شمسی، روابط رسمی ایران با کشور لهستان آغاز شده و هم اکنون روابط رسمی دو کشور در آستانه ۹۶ سالگی است.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۲۵۰ درصدی نرخ خرید تضمینی گندم در دولت سیزدهم

به گزارش کسب و کار نیوز ، دولت سیزدهم مردادماه ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.