صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / آخرین جزئیات تأمین مالی و تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی قشم
آخرین جزئیات تأمین مالی و تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی قشم

آخرین جزئیات تأمین مالی و تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی قشم

مجری طرح نیروگاه‌های خصوصی شرکت برق حرارتی با بیان اینکه ظرفیت واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی پاسارگاد قشم 320 مگاوات است، گفت: کل قرارداد پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی پاسارگاد قشم 245 میلیون یورو خواهد بود و پیشرفت پروژه در مشترکات به 70 درصد می‌رسد.

به گزارش کسب و کار نیوز روح‌الله اسپنانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در بیان جزئیات نیروگاه سیکل ترکیبی پاسارگاد قشم که در جزیره قشم افتتاح شده است، اظهار داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی پاسارگاد قشم متعلق به مجموعه قشم مولد بوده که به ظرفیت ۴۷۹ مگاوات در دست احداث است.

 مجری طرح نیروگاه‌ها خصوصی شرکت مادر تخصصی برق حرارتی با بیان اینکه این نیروگاه از دو واحد گازی و بخاری تشکیل می‌شود، گفت: ظرفیت واحد گازی این نیروگاه که در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۶ صبح با شبکه سنکرون شد، ۳۲۰ مگاوات است و واحد بخار این نیروگاه نیز ظرفیت ۱۵۹ مگاوات توان اسمی تولید برق دارد و در ادامه به پروژه اضافه خواهد شد.

*راندمان ۵۷ درصدی نیروگاه قشم پاسارگاد

وی در بیان راندمان این واحد نیروگاهی گفت: واحد گازی این نیروگاه از فناوری روز دنیا استفاده کرده و بازدهی ۳۹ درصد را دارد اما پس از اضافه شدن بخش بخار بازدهی این نیروگاه به ۵۷ درصد می‌رسد که در حد استانداردهای جهانی است.

اسپنانی با بیان اینکه تنها بخش گاز این نیروگاه از سوخت استفاده می‌کند، گفت: میزان سوخت مورد نیاز این نیروگاه معادل ۸۰ هزار مترمکعب در هر ساعت است و فعلا از گاز طبیعی برای تولید برق استفاده می‌کند.

*واحد گازی نیروگاه پاسارگاد افتتاح شد

مجری طرح نیروگاه‌ها خصوصی شرکت مادر تخصصی برق حرارتی با اشاره به پیشرفت کل پروژه نیروگاه گفت: درصد پیشرفت مجموع ۲ واحد گاز و بخار ۴۶ درصد است اما واحد گازی مطابق جزئیات بیان شده به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان رقم قراردادی این پروژه گفت: کل قرارداد پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی پاسارگاد قشم ۲۴۵ میلیون یورو خواهد بود و پیشرفت پروژه در مشترکات به ۷۰ درصد می‌رسد.

اسپنانی گفت: همه روندهای طراحی و اجرا و راه‌اندازی این نیروگاه توسط شرکت‌های داخلی انجام شده است.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۶۱ درصدی درآمدهای گمرکی و مالیاتی در دولت سیزدهم

به گزارش کسب و کار نیوز ، داوود منظور در صفحه شخصی خودش در فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.