صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / کاهش هزینه‌های درمان؛ مطالبه مهم کارگران
کاهش هزینه‌های درمان؛ مطالبه مهم کارگران

کاهش هزینه‌های درمان؛ مطالبه مهم کارگران

یک فعال حوزه کار بهبود معیشت، کاهش هزینه های درمان و تامین امنیت شغلی را از مهم‌ترین مطالبات کارگران عنوان کرد و گفت: اگر قانون در بحث درمان به درستی اجرا شود، درمان کارگران رایگان و وضع معیشت آنها بهتر می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز رحمت الله پورموسی ضمن تبریک هفته کار و کارگر به بیان دغدغه ها و مطالبات جامعه کارگری پرداخت و به ایسنا گفت: مطالبات کارگران تمام نشدنی است و بخش اعظمی از آنها همچنان حل نشده است با این حال امیدواریم روزی برسد با کمترین مشکلات و دغدغه ها در جامعه کارگری روبرو باشیم.

وی ادامه داد: مهم‌ترین مشکلات و دغدغه هایی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم، بحث معیشت است. علیرغم آنکه شورای عالی کار عملکرد بسیار خوبی در بحث تعیین دستمزد  سال  ۱۴۰۱ از خود نشان داد و دستمزد کارگران را اندکی بهبود بخشید اما همچنان وضعیت معیشت کارگران نیازمند رسیدگی بیشتر و توجه دولت است.

این فعال حوزه کار افزود: تورم در کنار افزایش حقوق در حال پیشروی است و این مساله باعث شده کارگران آنطور که باید از اثرات افزایش مزد بهره مند نشوند لذا انتظار داریم مشکلات معیشتی جامعه کارگری با اقدامات مناسب برطرف شود.

پورموسی، با بیان اینکه هزینه های درمان کارگران بسیار است، اظهار کرد: علاوه بر هزینه های مسکن، مواد خوراکی و غذایی، کارگران با هزینه های بالای بهداشت و درمان روبه رو هستند. علیرغم اینکه به سازمان تامین اجتماعی بیمه پردازی می کنند و می‌توانند به صورت ۱۰۰ درصد رایگان از خدمات درمانی استفاده کنند ولی متاسفانه آن چه که امروز شاهد هستیم در عمل محقق نشده است؛ حتی داروهایی هم که تا چند سال قبل در سبد درمان کارگران بود آنها هم حذف شده است.

وی گفت: کارگران علاوه بر بیمه تامین اجتماعی مجبورند بیمه مکمل درمان هم داشته باشند تا بتوانند از عهده هزینه‌های بهداشت و درمان برآیند که خدمات آن هم صد درصد نیست و خیلی از بیمه های تکمیلی، هزینه های دندان چرا که ویزیت و عینک و سمعک را پوشش نمی‌دهند لذا اگر قانون در بحث درمان به درستی اجرا شود، درمان کارگران رایگان و وضع معیشت آنها بهتر می شود.

این فعال حوزه کار از امنیت شغلی به عنوان یکی دیگر از مطالبات کارگران نام برد و گفت: رئیس جمهور اعلام کردند که باید امنیت شغلی کارگران تامین شود و تاکید ما این است که در کارهایی که ماهیت مستمر و دائم دارد، قرارداد موقت کار نباید منعقد شود چرا که نبود امنیت شغلی بر تولیدات داخلی اثر گذار است و باعث می شود از نظر کمی و کیفی نتوانیم آنطور که باید با بازارهای جهانی رقابت کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

از ابتدای سال تا ۲۸ خرداد/۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز موردنیاز واردات تأمین شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، اصغر بالسینی افزود: برای کالاهای اساسی و دارو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.