صفحه اصلی / اقتصادی / رئیسی: مدیریت بازار نه دغدغه روزانه، بلکه دغدغه هر لحظه بنده است / هر شب که به منزل می‌روم، تا پاسی از شب تلفن‌های من فقط در ارتباط با مساله وضعیت قیمت‌هاست
رئیسی: مدیریت بازار نه دغدغه روزانه، بلکه دغدغه هر لحظه بنده است / هر شب که به منزل می‌روم، تا پاسی از شب تلفن‌های من فقط در ارتباط با مساله وضعیت قیمت‌هاست

رئیسی: مدیریت بازار نه دغدغه روزانه، بلکه دغدغه هر لحظه بنده است / هر شب که به منزل می‌روم، تا پاسی از شب تلفن‌های من فقط در ارتباط با مساله وضعیت قیمت‌هاست

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور با بیان اینکه مدیریت بر بازار نه دغدغه روزانه بنده، بلکه دغدغه هر لحظه بنده است، گفت: واقعا هر شب که به منزل می‌روم شاید تا پاسی از شب تلفن‌های بنده فقط در ارتباط با مساله وضعیت قیمت‌ها و مدیریت بازار با هدف حمایت از معیشت و زندگی مردم است. وعده ما با مردم عزیز این است که کارهایی که باید انجام شود با آنها در میان بگذاریم و غیابا تصمیم نگیریم. لذا به وزرا تاکید کردیم اطلاعات لازم را به مردم بدهند.

رئیس جمهور قزوین را یکی از قطب‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری کشور برشمرد که زمینه‌های بسیار مناسبی برای گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان در هر سه زمینه دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  «انتخاب»، سید ابراهیم رئیسی بامداد پنجشنبه در نشست خبری پایان سفر به استان قزوین گفت: اولین نکته‌ای که درباره قزوین باید عرض کنیم این است که قزوین قطب کشاورزی است. به ویژه دشت حاصل‌خیز قزوین ظرفیت قابل توجهی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه برنامه دولت این است که در دشت قزوین یک کار کشاورزی دانش‌بنیان را دنبال کند، افزود: این خواسته همیشگی مردم قزوین و تاکید مقام معظم رهبری بوده و هست که دشت قزوین به عنوان یک سرمایه برای توسعه استان مورد توجه قرار گیرد.

رئیسی ظرفیت‌های صنعتی استان را زمینه مناسب دیگری برای گسترش فعالیت‌های دانش بنیان عنوان کرد و اظهار داشت: احیای واحدهای صنعتی تعطیل یا نیمه‌تعطیل از دیگر اولویت‌های کاری دولت است. ستادی برای احیای واحدهای تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل ایجاد شده که با استانداری‌ها برای احیای این دسته از واحدهای تولیدی همکاری می‌کند. حتما باید وضعیت واحدهایی که خصوصی‌سازی غلط باعث تعطیلی آنها شده است، مورد رسیدگی قرار گیرد.

رئیس جمهور با اشاره به مصوبه دولت برای تکمیل بیمارستان ۷۰۰ تخت‌خوابی قزوین با توجه به سرانه پایین بهداشتی استان تصریح کرد: اولویت دولت تکمیل طرح‌هایی با پیشرفت ۸۰ تا ۹۰ درصد است،‌ اما تکمیل این پروژه با توجه به ضرورت‌های بهداشتی استان در دستور کار قرار گرفت.

رئیسی به مساله آب در استان قزوین اشاره و خاطرنشان کرد: اگر مصرف آب را مدیریت کنیم، کمبود آب نداریم. با توجه به تنش‌های آبی در بسیاری از مناطق کشور به شکل جدی دنبال اصلاح شیوه مدیریت مصرف آب هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به دغدغه مردم در خصوص آلایندگی برخی صنایع استان قزوین، هر گونه توسعه اقتصادی را فرع بر اصل حفاظت از محیط زیست دانست و از دستگاههای مسئول در دولت خواست به این مسئله رسیدگی کنند.

رئیسی افزود: استان قزوین ظرفیت‌های اقتصادی زیادی در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری دارد که مورد غفلت قرار گرفته است. همچنین قزوین دانشگاه‌های متعددی دارد که باید از ظرفیت آنها برای تربیت نیروی انسانی به شکل بهتری استفاد شود.

رئیسی در ادامه بر به کارگیری نیروهای بومی در استان قزوین تاکید کرد و گفت: تاکید جدی دولت نه فقط در قزوین که در همه استان‌های کشور، استفاده از نیروهای کارآمد بومی است.

رئیس جمهور با اشاره به مصوبات سفر استانی دولت به قزوین، خاطرنشان کرد: مصوبات خوبی داشتیم که حسن اجرای آنها به شکل مستمر از طرف استاندار و نیز معاون اجرائی رئیس جمهور دنبال خواهند شد. از شما اصحاب رسانه نیز می‌خواهم که بر حسن اجرای این مصوبات نظارت داشته باشید.

رئیس جمهور با اشاره به مشکل کمبود برق در کشور از جمله در استان قزوین اظهار داشت: دولت برای افزایش ۳۵ هزار مگاواتی تولید برق در کشور برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است تا دیگر شاهد خاموشی نباشیم.

رئیسی با اشاره به موضوع موقوفات استان قزوین گفت: اصل موضوع و کارکرد اصلی وقف نشر معارف اسلامی و گره گشایی از کار مردم است. طبق گزار‌ش‌هایی که به بنده رسیده در استان نسبت به برخی موقوفات آنچنان که باید، عمل نمی‌شود. لذا لازم است سازمان اوقاف بازنگاهی در جهت اینکه در استفاده از موقوفات بر اساس نظر واقف عمل می‌شود یا نه داشته باشد تا هدف اصلی از وقف یعنی گره‌گشایی از مشکلات مردم محقق شود.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به اقتضائات بودجه ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: تبدیل ارز ۴۲۰۰ تومانی به ارز نیمایی تکلیف دولت در قانون بودجه است. در این زمینه لازم است با مدیریت دقیق تکلیف قانونی انجام شود و در عین حال با مدیریت بازار و سایر تدابیر پیشگیرانه از هر گونه فشار به زندگی و معیشت مردم جلوگیری شود.

رئیسی افزود: حتما در چند روز آینده هم گزارش لازم را نسبت به وضعیت بودجه ۱۴۰۱ و اقداماتی که دولت برای اجرای این قانون می‌خواهد انجام دهد به اطلاع مردم عزیز می‌رسانیم و هم نوع مدیریتی که باید نسبت به وضعیت بازار صورت گیرد تا مردم گله‌مند نباشند، با دقت اعمال خواهد شد. مدیریت بر بازار نه دغدغه روزانه بنده، بلکه دغدغه هر لحظه بنده است.

رئیس جمهور اظهار داشت: واقعا هر شب که به منزل می‌روم شاید تا پاسی از شب تلفن‌های بنده فقط در ارتباط با مساله وضعیت قیمت‌ها و مدیریت بازار با هدف حمایت از معیشت و زندگی مردم است. وعده ما با مردم عزیز این است که کارهایی که باید انجام شود با آنها در میان بگذاریم و غیابا تصمیم نگیریم. لذا به وزرا تاکید کردیم اطلاعات لازم را به مردم بدهند.

رئیسی تاکید کرد: حتما در چند روز آینده این اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد و نحوه کار با مردم عزیز، با بازاریان و با فعالان اقتصادی در میان گذاشته می‌شود تا آنها هم در جریان قضیه باشند.

همچنین مطالعه کنید:

بنزین سوپر در شهرستان‌ها کمیاب است/ کسری توزیع بنزین در جایگاه‌های مناطق گرمسیر

به گزارش کسب و کار نیوز، همایون صالحی با اشاره به روند فزاینده مصرف بنزین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.