صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / بورس سبزپوش شد
بورس سبزپوش شد

بورس سبزپوش شد

روند حرکت بازار سرمایه امروز برخلاف روز گذشته صعودی بود و شاخص کل بورس توانست بیش از ۲۰۰۰ واحد افزایش یابد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس با ۲۵۸۶ واحد افزایش تا رقم یک میلیون و ۵۰۷ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم وزن ۳۱۱۲ واحد افزایش یافت و در رقم ۴۰۵ هزار و ۵۱۷ واحد ایستاد. معامله‌گران این بازار ۵۳۲ هزار معامله به ارزش ۵۱ هزار و ۶۴۷ میلیارد ریال انجام دادند.

گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و گسترش نفت و گاز پارسیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین، فولاد مبارکه اصفهان، گروه مپنا و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس با صعودی ۸۱ واحدی به رقم ۲۰ هزار و ۸۲۷ واحد رسید. معامله گران این بازار ۲۸۵ هزار معامله انجام دادند که ۲۳ هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال ارزش داشت. پلیمر آریاساسول و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، تولید نیروی برق دماوند، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، پتروشیمی تندگویان و توسعه مسیر برق گیلان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

در بازار امروز ۱۷۱ نماد به ارزش ۵۶۳۰ میلیارد ریال صف خرید و ۱۲ نماد به ارزش ۱۸۷ میلیارد ریال صف فروش بودند.

همچنین مطالعه کنید:

مهلت تکمیل مدارک وام ازدواج و فرزند بیشتر می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز، بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی اعلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.