صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / ضریب نفوذ تلفن ثابت در ایران به ۳۴.۹۶ درصد رسید
ضریب نفوذ تلفن ثابت در ایران به ۳۴.۹۶ درصد رسید

ضریب نفوذ تلفن ثابت در ایران به ۳۴.۹۶ درصد رسید

ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور به ۳۴.۹۶ درصد رسیده و بیش از ۳۸ میلیون خط منصوبه را شامل می‌شود که بالغ‌ بر ۳۷ میلیون از این خطوط منصوبه، مربوط به شرکت مخابرات است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا،‌ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شاخص‌های آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰ را منتشر کرد. ضریب نفوذ تلفن ثابت، ۳۴.۹۶ درصد است که با احتساب شرکت مخابرات ایران، FCPها و شرکت‌های Servco به میزان ۳۸ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۹۳۷ خط منصوبه و ۲۹ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۳۴۸ خط دایری را شامل می‌شود.

ضریب نفوذ تلفن ثابت در ایران به ۳۴.۹۶ درصد رسید

طبق این آمار،‌ تعداد اشتراک‌های تلفن ثابت توسط شرکت مخابرات ایران به مجموع ۳۷ میلیون و ۸۶ هزار و ۵۲۳ خط منصوبه رسیده که شامل ۳۱ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۵۴۰ تعداد خط منصوبه شهری و پنج میلیون و ۸۴۹ هزار و ۹۸۳ خط منصوبه روستایی می‌شود. تعداد خطوط دایری مخابرات نیز به مجموع ۲۹۸ میلیون و ۶۲۵۵ رسیده که شامل ۲۵ میلیون و ۳۱ هزار و ۳۱۳ خط دایری شهری و سه میلیون و ۹۷۴ هزار و ۹۴۲ خط دایری روستایی می‌شود.

همچنین اشتراک‌های تلفن ثابت توسط شرکت‌های FCP، مجموع یک میلیون و ۷۴۰ هزار و ۹۹۲ خط منصوبه و ۳۶۵ هزار و ۶۷۱ خط دایری را شامل می‌شود. شرکت‌های Servco نیز مجموع ۱۱ هزار و ۴۲۲ خط تلفن ثابت دارند.

اما در حوزه توسعه زیربخش تلفن ثابت تا پایان سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰، ۵۱ هزار و ۳۷۹ روستا دارای ارتباط و ۴۷ هزار و ۲۵۱ روستا دارای تلفن خانگی هستند و تعداد مشترکان روستایی هم به سه میلیون و ۹۷۴ هزار و ۹۴۲ می‌رسد. همچنین تعداد تلفن همگانی ۸۳ هزار و ۹۷۶ عدد و تعداد تلفن‌های همگانی جاده‌ای ۱۹۳۹ عدد است. درصد میزان موفقیت در برقراری مکالمات (ASR) نیز ۵۶.۰۳ است.

ضریب نفوذ تلفن ثابت در ایران به ۳۴.۹۶ درصد رسید

همچنین مطالعه کنید:

وزیر ارتباطات: سرقت کابل‌های مخابراتی تبدیل به رویه شده است

به گزارش کسب و کار نیوز، عیسی زارع‌پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.