صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / عرضه بلوک‌های مدیریتی سرخابی‌ها به کجا رسید؟
عرضه بلوک‌های مدیریتی سرخابی‌ها به کجا رسید؟

عرضه بلوک‌های مدیریتی سرخابی‌ها به کجا رسید؟

رئیس سازمان خصوصی سازی اخرین وضعیت عرضه بلوک های مدیریتی سهام شرکت های فرهنگی­_ورزشی استقلال و پرسپولیس را اعلام کرد.

حسین قربانزاده با اشاره به فراخوان عرضه بلوک های مدیریتی سهام استقلال و پرسپولیس که اوایل فروردین ماه توسط سازمان خصوصی سازی اعلام شد، اظهار کرد: مذاکراتی با شرکت های مختلف در این راستا درحال انجام است.

وی به این سوال که کدام شرکت ها متقاضی بوده اند، پاسخ داد: نام شرکت ها قابل اعلام نیست اما درحال حاضر در مرحله مذاکره پیش از مزایده قرار داریم.

فرایند عرضه سهام دو باشگاه در چه مرحله ای قرار دارد؟

بر اساس این گزارش، فرایند واگذاری سرخابی ها بالاخره و پس از وعده های طول و دراز، زمستان سال گذشته انجام شد و بر این اساس پذیره‌نویسی تعداد یک میلیارد و ۲۳۶ میلیون و ۹۹ هزار و ۶۵۶  سهم از سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) در نماد معاملاتی (استقلالح ۱) و تعداد یک میلیارد و ۳۴ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۵۶۷ سهم از سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) در نماد معاملاتی (پرسپولیسح ۱) ناشی از سلب حق‌تقدم به روش ثبت سفارش در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس ایران، از ۱۵ اسفندماه آغاز شده بود سرانجام در ۲۸ اسفند به پایان رسید.

طبق آمار در پذیره نویسی پرسپولیس ۳۲۰ هزار نفر مشارکت کردند. ۲۶۱ میلیارد تومان از سهام این باشگاه توسط حقوقی ها و بیش از ۸۸ میلیارد تومان نیز توسط حقیقی ها خریداری شد. همچنین ۲۸۶ هزار نفر در پذریه نویسی استقلال شرکت کردند که ۲۸۰ میلیارد تومان از سهام این باشگاه توسط حقوقی ها و ۷۹ میلیارد تومان توسط حقیقی ها خریداری شد.

بر این اساس و حدود یک هفته پس از اتمام پذیره نویسی، سازمان خصوصی سازی در فراخوانی از متقاضیان بالقوه برای خرید بلوک های مدیریتی استقلال و پرسپولیس دعوت و اعلام کرد در جهت تحقق گام بعدی فرآیند خصوصی سازی این دو باشگاه و واگذاری سهام مدیریتی آنها؛ سازمان خصوصی سازی در نظر دارد نسبت به عرضه رقابتی بلوکهای مدیریتی سهام شرکت­های مذکور از طریق فرابورس اقدام کند.

زمان عرضه سهام این دو باشگاه هنوز مشخص نیست. چراکه افزایش سرمایه ان ها باید مراحل اداری ثبت در اداره ثبت شرکت هها را طی کند و پس از آن گشایش نماد این دو سهم صورت خواهد گرفت. این فرایند که باید از طرف دو باشگاه صورت بگیرد ۴ تا ۶ ماه زمان میبرد.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۰ درصدی مبلغ یارانه ۳ دهک اول از امروز به شرط خرید در طرح کالابرگ

به گزارش کسب و کار نیوز، سیدصولت مرتضوی،وزیرکار در نشست ویدئوکنفرانس با مدیران‌کل ادارات تعاون، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.