صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / این سه وزیر استیضاح می شوند یا برکنار؟
این سه وزیر استیضاح می شوند یا برکنار؟

اولین خروجی دولت به نام چه کسی رقم می‌خورد؟

این سه وزیر استیضاح می شوند یا برکنار؟

در شرایطی که دولت با طرح مساله شناسایی بانیان وضع موجود و شناسایی عوامل پشت پرده گرانی می‌خواهد از فشار افکار عمومی بر خود بکاهد، مجلس به دنبال طرح استیضاح چند وزیر اقتصادی رئیسی است.
دولت این روزها در صدد است با انداختن توپ به زمین دولت‌های پیشین و استفاده از اسم رمز شناسایی بانیان وضع موجود، از حجم فشار بر خود بکاهد ، در مجلس وضعیت دیگری حکمفرماست.
همسویی مجلس شورای اسلامی با دولت ، از نظر بسیاری از کارشناسان نقطه عطفی برای حل مشکلات اقتصادی کشور تلقی می‌شد؟ اما به نظر می‌رسد این موقعیت تاریخی که در آن تمامی ارکان حکومتی یک دست و یک پارچه هستند، در حال از دست رفتن است و اتفاق مهمی در عرصه اصلاح ساختار اقتصادی و بهبود وضعیت رخ نداده است.
بلاتکلیفی مذاکرات وین و ناامیدی از احیای برجام به تدریج فضای اقتصاد را تحت تاثیر قرار داده و زمینه را برای رشد قیمت ها مهیا کرده است.
در این شرایط اما به نظر می‌رسد اقتصاد ایران در گیر و دار گرانی و افزایش مداوم قیمت کالاهای مهم و مصرفی سبد خانوار، مساله‌ای اساسی چون توسعه و رفاه را به دست فراموشی سپرده است.
حالا در شرایطی که دولت با طرح مساله شناسایی بانیان وضع موجود و شناسایی عوامل پشت پرده گرانی می‌خواهد راهکاری برای کاهش فشار افکار عمومی بر خود بیابد، در مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح چند وزیر اقتصادی پررنگ تر از قبل دنبال می‌شود.
اما به نظر می رسد، استیضاح سه وزیر که اتفاقا بیشترین وعده را در زمینه بهبود وضعیت افتصادی داده بودند، در دستور کار مجلس قرار گیرد.
علیرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت که وعده کاهش قیمت خودرو را داده بود. این روزها بیش از هر زمانی دیگری در سیبل انتقادات از سوی کارشناسان و نمایندگان مجلس قرار دارد.
حجت الله عبدالملکی پرچمدار مبارزه با فساد و ارتقای شفافیت در دولت سیزدهم وزیری است، که این روزها نام او را بیشتر به عنوان اولین وزیری که با کابینه خداحافظی خواهد کرد، می شنویم.
در این میان ااحسان خاندوزی وزیر اقتصاد که اتفاقا جزو اولین وزرایی بود که از همان ابتدا بحث برکناری یا استیضاح او مطرح بود، اما این روزها سعی دارد، با نزدیک شدن با برخی از نماینده شاخص مجلس، جو مجلس را با خود همراه کند و حتی با دادن امتیازاتی از دور استیضاح بهارستان خارج شود.
حال باید دید آیا رئیسی برای کاهش فشار افکار عمومی حاضر میشود قبل از اینکه دست مجلس روی کلید استیضاح وزرایش برود، دست به ترمیم کابینه بزند و وزرای که بیشتر مورد انتقاد قرار گرفته اند، را تغییر دهد یا خیر.

همچنین مطالعه کنید:

رهبر انقلاب: بساط شرارت بدون شک جمع خواهد شد/ القا کنندگان ناامیدی و بن‌بست، ایران‌ستیزند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، رهبر انقلاب با تأکید بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.