صفحه اصلی / سرخط خبرها / «آرین» عضوی از خانواده طیور در جهادکشاورزی
«آرین» عضوی از خانواده طیور در جهادکشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

«آرین» عضوی از خانواده طیور در جهادکشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: «آرین» عضوی از خانواده طیور در وزارت جهادکشاورزی است.

به گزارش کسب و کارنیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد در نشست مشترک وزارت جهاد کشاورزی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با توجه به شعار سال، امسال سال خوبی برای رشد دانش‌بنیان‌ها است.

وی ادامه داد: شعار سال برای همه است و رهبر مقام معظم رهبری بر روی کشاورزی دست گذاشته‌اند که با توجه به سابقه جهادکشاورزی باید اتفاق متفاوتی در این بخش خلق شود.

ساداتی‌نژاد افزود: امیدوارم در پایان سال حضرت آقا از اقدامات انجام‌ شده در بخش کشاورزی ابراز خشنودی و رضایت کنند.

وی با بیان اینکه تلاش داریم که نژاد «آرین» را جزو بدنه و خانواده طیور در وزارت جهاد کشاورزی داشته باشیم، تصریح کرد: انتظار می‌رود بتوانیم پایداری لازم را در این بخش ایجاد کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه سبدی از نژادها به ‌تناسب مختلف برای تامین مرغ مورد نیاز کشور برنامه‌ریزی‌ شده است، یادآور شد: پیشنهاد شده که ۱۰۰ درصد نیاز کشور اجداد آرین را پرورش دهیم ولی صادر کنیم.

ساداتی‌نژاد با اشاره به خرید مازاد تولید مرغ در کشور، گفت: مرغ آرین را ۱۲ درصد گران‌تر از سایر نژادها در این حوزه خریداری می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که حمایت از توسعه نژاد گاو سیستانی در دستور کار است، افزود: همچنین برنامه سرشاخه نیشکر در خوراک دام نیز در دست بررسی است‌.

همچنین مطالعه کنید:

بنزین سوپر در شهرستان‌ها کمیاب است/ کسری توزیع بنزین در جایگاه‌های مناطق گرمسیر

به گزارش کسب و کار نیوز، همایون صالحی با اشاره به روند فزاینده مصرف بنزین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.