صفحه اصلی / اقتصادی / قیمت نفت از ۱۰۴ دلار عبور کرد
قیمت نفت از ۱۰۴ دلار عبور کرد

امروز در بازار جهانی؛

قیمت نفت از ۱۰۴ دلار عبور کرد

قیمت نفت برنت دریای شمال امروز در بازار جهانی با افزایش ۴ درصدی روبرو شد و ۴۰۴ دلار و ۵۴ سنت در هر بشکه به فروش رفت.

به گزارش کسب و کارنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی به دلیل ناامیدی از اتمام جنگ اوکراین افزایش یافت، در همین خصوص ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه اوکراین را عامل بن بست مذاکرات صلح خواند و اعلام کرد مسکو عملیات ویژه برای خلع سلاح همسایه غربی خود را ادامه خواهد داد.

تحلیلگران گروه ANZ در یادداشتی نوشتند: پوتین گفته است مذاکرات صلح با اوکراین به بن بست رسیده است و عملیات نظامی طبق برنامه ادامه پیدا خواهد کرد. این امر شبح تداوم ریسک اختلالات عرضه در بازار نفت را برمی‌انگیزد.

به همین دلیل قیمت شاخص نفت خام برنت دریای شمال امروز (۲۳ فروردین ماه) در بازار جهانی نسبت به آخرین قیمت‌های روز گذشته با ۳ دلار و ۷۸ سنت افزایش به ۱۰۴ دلار و ۵۴ سنت رسیده که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته ۴.۰۲ درصد افزایش را به خود دیده است.

همچنین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت در بازارهای جهانی با ۳ دلار و ۸۱ سنت افزایش به ۱۰۰ دلار و ۴۲ سنت در هر بشکه رسید که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته ۴.۱۱ درصد کاهش را به خود دیده است.

قیمت نفت برنت دریای شمال روز جاری نسبت به ۵ روز پیش با کاهش ۳.۳۸ درصد یا ۳ دلار و ۴۲ سنتی روبرو شده است، همچنین قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز پیش با کاهشی ۹.۲۵ درصدی یا ۸ دلار و ۸۵ سنتی و نسبت به دو ماه پیش با افزایشی ۱۵.۴۷ درصدی یا ۱۶ دلار و ۶۲ سنتی روبرو شده است.

از طرف دیگر قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت روز جاری نسبت به ۵ روز پیش با کاهش ۴.۲۷ درصدی یا ۴ دلار و ۱۱ سنتی روبرو شده است، همچنین قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز پیش با افزایش ۷.۲۱ درصدی یا ۶ و ۷۵ سنتی و نسبت به دو ماه پیش با افزایش ۲۰.۲۳ درصدی یا ۱۷ دلار و ۵۸ سنتی روبرو شده است.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.