صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / امروز، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده
امروز، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

برای دوره زمستان ۱۴۰۰

امروز، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

براساس اعلام سازمان امور مالیاتی، امروز آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده دوره زمستان سال ۱۴۰۰ است.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سازمان امور مالیاتی به دلیل مصادف شدن مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم (فصل زمستان) سال ۱۴۰۰ با تعطیلات نوروز و همچنین با توجه به درخواست‌های مؤدیان مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده مهلت تسلیم اظهارنامه فصل زمستان ۱۴۰۰ را تا پایان امروز تمدید کرد.

در این زمینه، ادارات سازمان امور مالیاتی باید برای مشمولانی که تا پایان مهلت مذکور نسبت به ارائه اظهارنامه مربوطه اقدام کردند، امکان برخورداری صد در درصد بخشودگی جرایم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر برای دوره مزبور و همچنین جریمه تاخیر در مدت یاد شده را در صورت درخواست کتبی برای مؤدیان فوق الذکر فراهم کنند.

درحالی مشمولان مالیات برارزش افزوده تا پایان امروز برای ارائه اظهارنامه فرصت دارند که اجرای قانون دائمی مالیات برارزش افزوده از تاریخ ۱۳ دی ماه سال گذشته آغاز شده و تغییراتی نیز در روند ارائه اظهارنامه صورت گرفته است، بنابراین این افراد باید مالیات و عوارض متعلقه را صرفاً به صورت تجمیعی و در قالب یک صورتحساب درج کرده و ترتیبات پرداخت آنرا فراهم کنند.

از سوی دیگر، از زمان اجرای قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده، این اولین اظهارنامه‌ای است که مشمولان نظام مالیات بر ارزش افزوده برای سازمان امور مالیاتی تکمیل و ارائه کنند.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۰ درصدی مبلغ یارانه ۳ دهک اول از امروز به شرط خرید در طرح کالابرگ

به گزارش کسب و کار نیوز، سیدصولت مرتضوی،وزیرکار در نشست ویدئوکنفرانس با مدیران‌کل ادارات تعاون، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.