صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / ۳۰۷ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می‌شود
۳۰۷ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می‌شود

تا تابستان امسال؛

۳۰۷ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می‌شود

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس اف دوکوهه اندیمشک به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات در دوره اوج بار جاری وارد مدار خواهد شد.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر به نقل از وزارت نیرو، حمیدرضا عظیمی افزود: این مجموعه سومین واحد نیروگاهی دولتی کلاس اف کشور است که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا تابستان امسال وارد مدار می‌شود.

وی ادامه داد: اکثر تجهیزات اصلی نیروگاه در حال نصب است، بخش نهایی سیستم کنترلی نیروگاه نیز در حال تأمین است و امیدواریم تا پایان اردیبهشت‌ماه نیز تجهیزات این بخش نصب شود.

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: تجهیزات پست برق GIS نیروگاه وارد کشور شده است، طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدواریم تجهیزات این بخش نیز تا هفته آینده وارد کارگاه شده و حداکثر ظرف ۵۰ روز آینده شاهد نصب پست نیروگاه باشیم.

عظیمی ادامه داد: خط انتقال ۲۳۰ کیلوولت پروژه به طول ۱۷ کیلومتر توسط شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در حال انجام است، مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدواریم تا پایان اردیبهشت‌ماه بتوانیم این خط را برق‌دار کرده و به نیروگاه متصل کنیم.

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی افزود: ایستگاه گاز نیروگاه توسط شرکت برق حرارتی احداث شده است، بر اساس اعلام شرکت گاز منطقه، تجهیزات میترینگ و فعالیت‌های مرتبط با این شرکت نیز حداکثر تا اردیبهشت‌ماه به اتمام رسیده و خط مربوطه گازدار خواهد شد.

وی درصد پیشرفت فعلی پروژه را ۷۳ درصد برشمرد و گفت: این طرح جزو پروژه‌های هدف دوره اوج بار صنعت برق حرارتی است و امیدواریم پیمانکار پروژه با افزایش جبهه‌های کاری و اکیپ‌های اجرایی بتواند این واحد نیروگاهی را تا تابستان امسال وارد مدار کند.

همچنین مطالعه کنید:

۲۱۰ لیتر بنزین در کارت سوخت هر خودرو از ابتدای هر ماه/ ۱۵۰ لیتر آزاد و ۶۰ لیتر سهمیه

به گزارش کسب و کار نیوز، مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه با اشاره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.