صفحه اصلی / اقتصادی / رشد ۱۸۸ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن روستایی در ۶ ماه گذشته
رشد ۱۸۸ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن روستایی در ۶ ماه گذشته

رشد ۱۸۸ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن روستایی در ۶ ماه گذشته

از ابتدای شهریور ماه سال ۱۴۰۰ تا پایان سال گذشته، تعداد تسهیلات مسکن روستایی پرداختی به متقاضیان ۱۸۸درصد رشد داشت و از ۱۶ فقره به ۳۰ هزار و ۱۷۲ فقره رسیده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر به نقل از بانک مرکزی، در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن و حمایت از طرح‌های مسکن روستایی، موضوع تخصیص سهمیه ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی به بانک‌های عامل مربوطه ابلاغ شده است.

براساس آمار اعلامی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهاد متولی تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، از زمان شروع دولت سیزدهم و از تاریخ اول شهریورماه ۱۴۰۰ تا پایان سال تعداد قراردادهای منعقده توسط بانک‌های عامل بابت تسهیلات مسکن روستایی از ۵ هزار و ۶۵۹ فقره به ۸۲ هزار و ۹۸۵ فقره و تعداد تسهیلات پرداختی به متقاضیان از ۱۶ فقره به ۳۰ هزار و ۱۷۲ فقره رسیده است.

براین اساس در بازه زمانی مزبور بیش از ۴۳ هزار و ۵۲۳ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از سوی بانک‌های عامل به متقاضیان مسکن روستایی اعطا شده است. بنابراین طبق آمار در دولت جدید نه تنها اعطای تسهیلات مزبور متوقف نشده، بلکه نسبت به پنج ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ سرعت بیشتری نیز داشته است.

در جهت حمایت هرچه بیشتر از متقاضیان تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، بانک مرکزی موضوع افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی (وفق مصوبه شورای عالی مسکن) به مبلغ ۲ میلیارد ریال را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد، تا در صورت اخذ ضمانت‌نامه لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور تسهیلات به صورت یارانه‌ای و با تضمین دولت (با اخذ وثیقه زنجیره‌ای) از سوی بانک‌های عامل به متقاضیان تسهیلات مزبور اعطا شود.

همچنین مطالعه کنید:

واردات انرژی پاکستان از ایران تسهیل می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز، دولت پاکستان که ذخایر ارزی خارجی چندانی برای پوشش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.