صفحه اصلی / اقتصادی / تولید و تجارت / تولید بیش از یک میلیون تن خرما در سال گذشته
تولید بیش از یک میلیون تن خرما در سال گذشته

تولید بیش از یک میلیون تن خرما در سال گذشته

رئیس انجمن ملی خرمای ایران گفت: سال گذشته یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن خرما در کشور تولید شد.

به گزارش کسب و کارنیوز محسن رشید فرخی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در سال زراعی گذشته یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن خرما تولید شده است، گفت: تولیدات کمی بالاتر از حد متوسط است و در وضعیت خوبی قرار داریم. همچنین صادرات هم به خوبی انجام شده و احتمال می رود تا پایان سال زراعی ۲۵ تا ۳۰ درصد محصولات صادر شده باشد.

وی ادامه داد: برای ماه رمضان هم هیچ کمبودی در خرما نداریم و در سردخانه‌ها به میزان کافی وجود دارد.

رئیس انجمن ملی خرمای ایران اضافه کرد: همه ساله نزدیک ماه رمضان جلساتی را با وزارت جهاد کشاورزی برگزار می‌کنیم. همیشه درصدی تغییرات در روزهای ابتدایی این ماه در قیمت خرما داریم که طبیعی است و در هفته‌های بعد ماه رمضان قیمت‌ها به قبل باز می‌گردد و بعد از ماه رمضان نیز به دلیل کاهش مصرف خرما قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: خرماهای پرمصرف در ماه رمضان مضافتی و کبکاب است و قیمت آنها در مبدا به صورت عمده برای مضافتی کیلویی ۴۰ هزار تومان و  کبکاب کیلویی ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان است.

رشیدفرخی در ادامه گفت: به وزارت جهاد کشاورزی، صمت و میادین میوه و تره بار اعلام کردیم که آمادگی این را داریم به هر میزانی که نیاز به خرما باشد، تامین کنیم و تاکنون به هر میزانی که به خرما نیاز بوده به آنها تحویل داده شده است.

همچنین مطالعه کنید:

دانشگاه‌ها برای ایجاد ناحیه نوآوری کپی کاری نکنند/ لزوم حمایت بخش خصوصی از ناحیه نوآوری

به گزارش کسب و کار نیوز، روح الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم افتتاحیه ناحیه نوآوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.