صفحه اصلی / اصناف / بازار / ضربه دلار به بازار سکه و طلا /بازار فاز صعودی گرفت
ضربه دلار به بازار سکه و طلا /بازار فاز صعودی گرفت

نرخ حواله درهم به 7 هزار و 500 تومان رسید

ضربه دلار به بازار سکه و طلا /بازار فاز صعودی گرفت

قیمت دلار امروز آرایش صعودی به خود گرفت و به دنبال آن قیمت سکه و طلا نیز افزایش یافت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران امروز سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ مانند روز گذشته میزبان معامله گران افزایش بود. قیمت دلار امروز  ۲۳۰ تومان بر ارزش خود افزود و با ۲۷ هزار و ۳۸۰ تومان مبادله شد . این اسکناس آمریکایی در نیمه روز به ۲۷ هزار و ۴۵۰ تومان رسید . در بازار متشکل ارزی هم امروز قیمت دلار بالا رفت. نرخ دلار در این بازار با ۹ تومان رشد به قیمت ۲۵ هزار و ۱۹۰ تومان  مبادله شد .

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی چند؟ 

صرافی ملی امروز  قیمت جدید خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد. بر این اساس نرخ خرید دلار امروز ۲۵ هزار و ۶۷ تومان و نرخ فروش آن ۲۵ هزار و ۳۱۹ تومان بود. همچنین براساس نرخ اعلامی این صرافی قیمت خرید یورو ۲۸ هزار و ۲۴۶ تومان و قیمت فروش آن ۲۸ هزار ۵۳۰ تومان بود.  

نرخ حواله درهم به ۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید 

نرح حواله درهم نیز امروز مانند قیمت دلار رشد کرد. قیمت درهم امروز توانست بر روی  سطح  ۷ هزار و ۵۰۰  تومان قرار بگیرد.  معامله گران معتقدند در صورتی که قیمت درهم  بالای این سطح تثبیت شود احتمال افزایش قیمت دلار  بیشتر خواهد شد . با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳٫۶۷۳) عدد ۲۷ هزار و ۵۴۷  تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار  بالاتر بود. 

ضربه دلار به بازار سکه و طلا 

قیمت اونس طلا امروز نزولی بود. این فلز گران بهای جهانی امروز با ۱۹۲۷ دلار معامله شد که نسبت به روز گذشته تقریبا ۵ دلار پایین رفته بود.

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار و قیمت سکه با ضربه قیمت دلار افزایش یافت. قیمت طلا ۱۸ عیار امروز با ۱ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۳۰۰ مبادله شد که در مقایسه با دیروز ۱۵ هزار تومان گران شده بود. 

قیمت سکه هم ۸۵ هزار تومان بر ارزش خود افزود و با ۱۲ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان مبادله شد. با احتساب قیمت ۲۷ هزار و۴۵۰ تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه ۱۲ میلیون و ۴۵۳ هزار تومان به دست آمد و اندازه حباب سکه  هم و ۱٫۲۲ درصد بود.  

حرکت دلار زیر سایه مذاکرات وین 

مذاکرات وین یکی از خبرهایی که در این چند وقت برای بازار ارز تهران و معامله گران دلار از اهمیت بسزایی  برخودار بوده است. حال روند مذاکرات وین با توقف روبرو شده  اما قیمت دلار  در حال پیشروی است. 

از نظر برخی از معامله گران اخبار ضد و نقض برجامی و طولانی شدن توقف مذاکرات باعث بد بینی بازار ارز  نسبت به به توافق زود هنگام شده   است و یکی از  عواملی که زمینه ساز افزایش قیمت دلار شده است می تواند همین باشد . 

همچنین مطالعه کنید:

با ایرلاین‌هایی که پروازهای چارتری را حذف نکنند، طبق مقررات برخورد می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز، شرکت‌های هواپیمایی در ماه‌های گذشته درخواست تغییر قیمت بلیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.