صفحه اصلی / اسلایدر / تولید گوشت قرمز کشور به یک میلیون تن رسید
تولید گوشت قرمز کشور به یک میلیون تن رسید

تولید گوشت قرمز کشور به یک میلیون تن رسید

کسب و کار نیوز- رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: با توجه به افزایش تولید گوشت قرمز به مرز یک میلیون تن، امکان تامین ۱۰۰ درصدی نیاز کشور در داخل وجود دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، احمد مقدسی گفت: با توجه به تولید حدود یک‌ میلیون تن گوشت در کشور و مازاد دام روی دست تولیدکننده، نیازی به واردات نداریم.

به گفته او، علی رغم صدور مجوز صادرات ۵۰ هزار راس دام تنها ۲ هزار راس گوسفند صادر شد، اما مافیای واردات با برهم زدن جو روانی بازار و گرانی گوشت جلوی صادرات را گرفتند.

آقای مقدسی می‌گوید: مافیای واردات به دنبال آن بودند که خرید حمایتی دام توسط پشتیبانی امور دام را متوقف کنند که در نهایت به سبب آنکه نتوانستند این موضوع را تحقق ببخشند، مجوز واردات ۱۰ هزار تن گوشت گرم گوسفندی را گرفتند، در حالی که این میزان واردات تیشه به ریشه تولید داخل می‌زند.

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: گرچه مسئولان اعلام می‌کنند که ۹۵ درصد نیاز کشور در داخل تامین‌ می‌شود، اما بالای ۱۰۰ درصد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.

برخی از کارشناسان صنعت دامپروری براین باورند که طی سال‌های اخیر ۱۰ درصد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شد که با کاهش سرانه مصرف از ۱۲ کیلو به ۶ کیلو و همچنین افزایش تولید در داخل نه تنها نیازی به واردات نداریم، بلکه مازاد نیاز کشور به بازارهای هدف باید صادر شود.

براین اساس در آبان سال گذشته دولت مصوبه صادرات ۳۰۰ هزار راس دام سبک و ۵۰ هزار راس دام سنگین را صادر کرد که این موضوع به دلیل گرانی گوشت در بازار داخل متوقف شد.

همچنین مطالعه کنید:

دانشگاه‌ها برای ایجاد ناحیه نوآوری کپی کاری نکنند/ لزوم حمایت بخش خصوصی از ناحیه نوآوری

به گزارش کسب و کار نیوز، روح الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم افتتاحیه ناحیه نوآوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.