صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / قطع ۲۰۰ درخت توسط مرکز زلزله‌نگاری دانشگاه تهران در هفته گذشته
قطع ۲۰۰ درخت توسط مرکز زلزله‌نگاری دانشگاه تهران در هفته گذشته

قطع ۲۰۰ درخت توسط مرکز زلزله‌نگاری دانشگاه تهران در هفته گذشته

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به قطع ۲۰۰ اصله درخت توسط مرکز زلزله‌نگاری دانشگاه تهران انتقاد کرد و گفت: در حالی این اتفاق افتاده که آرم علم و دانش بر سر در این مرکز حک شده است.

به گزارش کسب و کا رنیوز به نقل از ایسنا، ناصر امانی در جریان پنجاه‌ و پنجمین جلسه شورای شهر تهران گفت: متأسفم که اولین تذکر خود در سال جدید باید به موضوع قطع ۲۰۰ اصله درخت را توسط یکی از دستگاه‌های رسمی مطرح کنم. در ۱۰ فروردین ماه سال جاری گزارشی از قطع ۲۰۰ اصله درخت توسط یک دستگاه رسمی مستقر در خیابان خوارزمی (مرکز زلزله‌نگاری دانشگاه تهران) مطرح شد و این کار در آستانه روز طبیعت یک دهن‌کجی و تخریب محیط زیست به واسطه یک مرکزی است که آرم علم و دانش بر سر در آن حک شده است و این اقدام به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

امانی با بیان اینکه متأسفانه وضعیت درختان در تهران بحرانی است، افزود: از شهروندان تهرانی درخواست می‌شود که در صورت مواجهه با چنین مواردی آنها را از طریق سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ اطلاع دهند و شهرداری نیز سریعاً به این موارد ورود جدی داشته باشد.

وی همچنین از شهرداری تهران نسبت به تأمین و خرید ۲۰ دستگاه ون برای معلولان در شهر تهران قدردانی کرد و افزود: یک دستگاه از این تعداد رونمایی شده است و قرار است مابقی نیز وارد چرخه حمل و نقل عمومی ویژه معلولین شود.

در ادامه این جلسه پرویز سروری، نایب‌رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به درست بودن تذکر امانی در ارتباط با قطع ۲۰۰ اصله درخت، گفت: این موضوع مهمی است و شهرداری نیز باید آن را پیگیری کند و این اتفاق در آستانه روز طبیعت تعجب‌آور است و شهرداری باید با مسببین آن برخورد قانونی کند.

همچنین مطالعه کنید:

دانشگاه‌ها برای ایجاد ناحیه نوآوری کپی کاری نکنند/ لزوم حمایت بخش خصوصی از ناحیه نوآوری

به گزارش کسب و کار نیوز، روح الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم افتتاحیه ناحیه نوآوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.