صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / شاخص کل بورس، امروز ١۴ فروردین ۱۴۰۰
شاخص کل بورس، امروز ١۴ فروردین ۱۴۰۰

شاخص کل بورس، امروز ١۴ فروردین ۱۴۰۰

شاخص کل بازار بورس تهران امروز (یکشنبه، ١۴ فروردین ماه) با ۲۹ هزار و ۸۵۹ واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۶۱ هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص کل بازار بورس تهران امروز (یکشنبه، ١۴ فروردین ماه) با ۲۹ هزار و ۸۵۹ واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۶۱ هزار واحدی قرار گرفت.

در معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ١۴ میلیارد و ۴۰۸ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۸ هزار و ۳۰۳ میلیارد ریال و در بیش از ۸۱۴ هزار و ۶۰۶ نوبت معامله شد.

در ادامه معاملات بورس تهران، بیش از ۱۰ میلیارد و ۸۲۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۷ هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال و در ۵۳۰ هزار و ۸۲۵ نوبت معامله شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۶ ‌هزار و ۸۰۸ واحد افزایش به ۳۷۲ هزار و ۷۱۱ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با چهار هزار و ۲۴۳ واحد رشد به ۲۳۲‌هزار و ۲۹۱ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۲۸ ‌هزار و ۲۱ واحد و شاخص بازار دوم، ۴۱ هزار و ۱۱۹ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با چهار هزارو ۴۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۵۱۴ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۳۰۹ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۹۱۷ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۸۸۶ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۸۵ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۷۳ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با ۴۴ واحد، بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۲۷ واحد و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس (حفارس) با ۲۲ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد ایران خودرو (خودرو)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، پالایش نفت تهران (شتران)، بانک ملت (وبملت)، پارس خودرو (خپارس) و سایپا (خساپا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۳۶۵ میلیون برگه سهم به ارزش هشت هزار و ۴۳۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۳۱۵ واحد افزایش داشت و به ١٩ هزار و ۶۳۳ واحد رسید.

در این بازار سه میلیارد و ۵۷۹ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۳۱ هزار و ۵۸ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۸۳ هزار و ۷۸۱ نوبت بود.

نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای)، فرآروده های غذایی و قند چهارمحال (قچار)، صنعتی مینو (غصینو)، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا)، مجتمع صنایع لاستیک یزد (پیزد) و ریل پرداز نوآفرین (حآفرین) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین مطالعه کنید:

دریافت تسهیلات ۵۸ میلیارد تومانی صنایع کوچک دانش بنیان و صادراتی از بانک‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز ، محمد حسین مقیسه اظهار کرد: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.