صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / ۳ میلیون شب اقامت نوروزی در جزیره قشم ثبت شد / میانگین اقامت گردشگران در قشم به ۴ شب رسید
۳ میلیون شب اقامت نوروزی در جزیره قشم ثبت شد / میانگین اقامت گردشگران در قشم به ۴ شب رسید

۳ میلیون شب اقامت نوروزی در جزیره قشم ثبت شد / میانگین اقامت گردشگران در قشم به ۴ شب رسید

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم گفت: طی 15 روز از تعطیلات پایان سال و نوروز 1401 قشم نزدیک به 3 میلیون و ۲۱۲ هزار شب اقامت در اقامتگاه‌های نگین خلیج فارس ثبت شد.

به گزارش  کسب‌ و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی با اعلام این خبر افزود: این حجم از شب اقامت طی بازه زمانی ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ در هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، اقامتگاه‌های بوم گردی، مهمانپذیرها، اقامتگاه‌های سنتی، مجتمع‌های گردشگری، منازل استیجاری، چادرها، کمپ پارک های مسافرتی، خوابگاه ها و همچنین مدارس می‌باشد.

وی ادامه داد: با توجه به برجای گذاشتن رکورد ورود ۸۰۳ هزار نفری میهمانان نوروزی در همین بازه زمانی، هر گردشگر در جزیره قشم به طور میانگین ۴ شب اقامت داشته است.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: در مجموع حدود ۳ میلیون و ۲۱۲ هزار شب اقامت نوروزی را در بهار ۱۴۰۱ جزیره زیبای قشم شاهد بوده‌ایم.

جزیره قشم با دارابودن تنها ژئوپارک جهانی یونسکو در خاورمیانه و جاذبه‌های بکر طبیعی، تاریخی و فرهنگی در کنار مراکز تجاری گسترده از ظرفیت گردشگری بسیار بالایی برخوردار است و امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده بتوانیم امکانات ارائه خدمات گردشگری جزیره را از محدودیتهای موجود ارتقا داده و با جذب سرمایه گذاران واقعی امکانات و تاسیسات مورد نیاز این حجم از گردشگر را برای بزرگ‌ترین جزیره کشور فراهم کنیم .
سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پهل شهرستان خمیر به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری قشم) امکانپذیر می باشد.
همه ساله از اواخر اسفندماه، فعالیت کمیته‌های تخصصی ستاد خدمات سفر منطقه آزاد قشم با همکاری دیگر ادارات و نهادهای خدمات رسان شرایط مناسبی برای ورود انبوه میهمانان و گردشگران از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی آغاز می شود.

همچنین مطالعه کنید:

واردات ترکیه از ایران به ۸۲۱ میلیون دلار رسید/ تجارت ۱.۷ میلیارد دلاری دو کشور در ۴ ماه

به گزارش کسب و کار نیوز، آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد …