صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / عیدی دیوان عدالت به کارگران مشمول قانون کار
عیدی دیوان عدالت به کارگران مشمول قانون کار

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران مطرح کرد

عیدی دیوان عدالت به کارگران مشمول قانون کار

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران، رأی اخیر هیات عمومی دیوان عدالت اداری را عیدی دیوان به کارگران و افراد مشمول قانون کار شاغل در دستگاه‌های اجرایی دانست.


هادی ابوی با اشاره به رأی دیوان عدالت اداری در خصوص پرداخت عیدی و پاداش نوروزی کارگران شاغل در دستگاه‌های اجرایی گفت: دیوان عدالت چندین رأی صادر کرده که یکی مربوط به سال ۱۳۹۳ بود و به موجب آن کسانی که در دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون کار هستند باید عیدی آنها بر مبنای کارگری باشد و سالی دو ماه حقوق را دریافت کنند.

وی افزود: با این حال دولت بخشنامه کرده که این افراد شامل حالشان نمی‌شود و همان عیدی امسال، یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به آنها پرداخت شده است.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ادامه داد: مکرر از دیوان عدالت پیگیر بودیم که نهایتا دیوان اخیرا رأی خود را صادر کرد و رأی سال ۱۳۹۳ را به تایید رساند مبنی بر اینکه این افراد کارگر هستند و باید معادل دو ماه حقوق به آنها عیدی پرداخت شود.

ابوی گفت: این رأی، عیدی دیوان عدالت اداری به معنای واقعی برای کارگران و کسانی بود که در دستگاه‌های اجرایی شاغل و مشمول قانون کار هستند. کسانی هم که یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت کردند باید الباقی عیدی نوروزی به آنها پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس رأی شماره ۵۷۵ تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۳  هیأت عمومی دیوان عدالت اداری که در جلسه تاریخ ۱۷ اسفند ۱۴۰۰  هیأت عمومی به عنوان رأی صحیح اعلام شد، مقرر شده پرداخت عیدی کارگران مشمول قانون کار و شاغل در دستگاه‌های اجرایی بر اساس موازین مربوط به قانون کار و بر مبنای مصوبات شورای عالی کار صورت گیرد و با توجه به حکم مقرر در ماده واحده قانون مربوط به تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار مصوب ششم اسفند ۱۳۷۰ این مبلغ برای هر یک از کارگران به نسبت یک سال کار، معادل ۶۰ روز آخرین مزد به عنوان عیدی و پاداش خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید:

خودرو نیمه دوم سال گران می شود/بازار خودرو در فاز انتظار

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این روزها بازار خودرو چشم به نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.