صفحه اصلی / چند رسانه ای / شناسایی ۱۳ هزار واحد لوکس و لاکچری

برای ۴۸۸ هزار واحد مسکونی خالی، قبض مالیاتی صادر شد

شناسایی ۱۳ هزار واحد لوکس و لاکچری

مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل فرایندهای مالیاتی اظهار داشت: در سراسر کشور 13 هزار واحد لوکس و لاکچری شناسایی شده‌ است که از آنها نزدیک به 500 میلیارد تومان مالیات اخذ می‌شود.

جهانگیر رحیمی درباره اخذ مالیات از خانه‌های خالی اظهار داشت: تاکنون برای ۴۸۸ هزار واحد مسکونی خالی، قبض مالیات صادر شده که این میزان مالیات متعلق به ۹ ماهه اول سال ۱۴۰۰ است و این روند ادامه خواهد داشت.

میزان مالیات برای هر واحد مسکونی خالی را سازمان امور مالیاتی اطلاع می‌دهد و امکان پرداخت مالیات را فراهم می‌کند و اگر مالک اعتراضی داشته باشد، امکان ثبت اعتراض و شکایت خواهد داشت اما اگر اشتباهی صورت گرفته باشد، بررسی‌ها انجام می‌شود.

بر اساس شناسایی وزارت راه و شهرسازی برای واحدهای خالی از سکنه، برگه مالیاتی صادر می‌شود و بعد از صدور برگه از مالکان تا یک ماه مهلت برای پرداخت مالیات دارند.

برگه مالیات باید تا پایان برج چهارم هر سال صادر شود و پس از صدور این برگه، مالک تا یک ماه برای پرداخت مهلت دارد اما اگر مالکان در مهلت یک ماهه امکان پرداخت مالیات نداشته باشند در مراحل بعدی اجرای مالیات و وصول مالیات قرار می‌گیرند.

واحدهایی که در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر واقع شده‌اند، اگر نسبت به تکمیل اطلاعات خود در سامانه املاک و اسکان اقدام نکنند، برابر با یک مالیات کامل جریمه خواهند شد.

از ۵۷۰ هزار ملک خالی شناسایی شده تعدادی دارای مالک حقوقی هستند که متعلق به نهادهای مختلفی می‌باشند که از این نهادها هم طبق قانون مالیات اخذ می‌شود.
در سراسر کشور ۱۳ هزار واحد لوکس و لاکچری شناسایی شده‌ است که از آنها نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات اخذ می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

رقم دستمزد کارگران ۲۱ اسفند مشخص می شود

علی حسین رعیتی فرد گفت: در خصوص تعیین دستمزد کارگران هفتم اسفندماه شورای عالی کار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.